Brankář Calgary Eddie Lack zasahuje, před jeho brankou číhá Paul Stastny ze St....

Brankář Calgary Eddie Lack zasahuje, před jeho brankou číhá Paul Stastny ze St. Louis. | foto: AP

St. Louis a Columbus slaví domácí výhry, Sobotka s Frolíkem asistovali

• 4
Dvě výhry domácích celků nabídl středeční program hokejové NHL. Columbus si poradil 5:1 s Buffalem a St. Louis přehrálo 5:2 Calgary hrající podruhé bez zraněného Jaromíra Jágra. Češi se přesto v zápase prosadili, když si po asistenci připsali Vladimír Sobotka s Michaelem Frolíkem.

Hokejisté St. Louis z role favorita zvládli středeční domácí partii s Calgary a po výsledku 5:2 si připsali už sedmou výhru z úvodních deseti představení. Blues měli k dispozici tři volné dny po předešlé prohře v prodloužení s překvapením úvodu sezony, nováčkem z Vegas, kdežto Calgary naopak absolvovalo už druhý zápas ve dvou dnech.

Kanadský celek, kterému aktuálně kvůli zranění třísel chybí druhý muž historického bodování soutěže Jaromír Jágr, po úterní výhře 3:2 na nájezdy z Nashvillu tentokrát vyšel naprázdno. Rovněž Flames mají za sebou již deset utkání, na rozdíl od Blues ale s horší bilancí pěti výher a stejného počtu nezdarů.

Vstup do utkání ale vyšel lépe hostům, které ve 4. minutě poslal do trháku Mikael Backlund. Stav 0:1 nicméně vydržel jen do 18. minuty, kdy se po asistenci zpoza brány od Vladimíra Sobotky (17:20, 0+1, +1, 3 střely) prosadil Alexander Steen. Pro českého útočníka to byl již sedmý bod sezony, všechny má za asistence. Jeho krajan Dmitrij Jaškin utkání sledoval jen jako nehrající náhradník.

Klíčem k úspěchu Blues byly dvě využité přesilovky z úvodu druhé hrací části. Fauly Sama Bennetta a Michaela Frolíka postupně potrestali Jaden Schwartz a Alex Pietrangelo, s dvanácti zápisy průběžně nejproduktivnější obránce soutěže. Před druhým odchodem do kabin po podklouznutí brankáře Jaka Allena za bránou snížil na nejtěsnější rozdíl svou druhou trefou večera Backlund, asistenci si připsal i Frolík (19:04, 0+1, -1, 4 střely). Na vyrovnání ovšem Calgary nedosáhlo a ve třetí třetině inkasovalo ještě další dva góly, trefili se Paul Stastny a Joel Edmundson.

Podobně jako Calgary bez Jaromíra Jágra i Columbusu chyběl zraněný český útočník. Kvůli potížím s kotníkem bude delší dobu (až šest týdnů) na marodce Lukáš Sedlák. Ve středu tak mohl jen sledovat, jak si jeho spoluhráči poradili s Buffalem hladce 5:1.

V první třetině využil přesilovku Oliver Bjorkstrand a ve druhé dvacetiminutovce skóre navýšili Seth Jones, Nick Foligno a Matt Calvert. Brankáře Blue Jackets Sergeje Bobrovského připravil o čisté konto až v 58. minutě Seth Griffith. Poslední slovo ale patřilo ještě domácím, v čase 59:21 dostal popáté puk za záda brankáře Chada Johnsona domácí forvard Josh Anderson.

Výsledky NHL

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 12:00 Bjorkstrand (Milano, S. Jones), 35:20 S. Jones (Dubinsky, Atkinson), 37:38 N. Foligno (J. Johnson), 38:19 Calvert (Nutivaara, R. Murray), 59:21 J. Anderson (Panarin, Wennberg) - 57:26 Griffith (Nolan, Jo. Larsson). Rozhodčí: StPierre, McCauley – Sericolo, Devorski. Diváci: 14 383.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, N. Foligno (C), Panarin – Bjorkstrand, Wennberg, Jenner (A) – J. Anderson, Dubinsky (A), Dubois – Milano, Dalpe, Calvert.

Buffalo Sabres Ch. Johnson (Lehner) – Ristolainen, Scandella, Tennyson, McCabe, Antipin, Redmond – Okposo (A), Eichel (A), E. Kane – Pominville, R. O'Reilly (A), B. Pouliot – Ju. Bailey, S. Reinhart, Nolan – Griffith, Jo. Larsson, Girgensons.

St. Louis Blues - Calgary Flames 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 17:27 Steen (Sobotka, Stastny), 24:07 Schwartz (Tarasenko, Steen), 26:53 Pietrangelo (B. Schenn, Steen), 56:28 Stastny (Steen, Parayko), 59:15 Edmundson (B. Schenn, Tarasenko) - 03:58 Backlund (Tkachuk, Hamonic), 33:14 Backlund (Tkachuk, Frolík). Rozhodčí: Brenk, Pochmara – Nagy, Pancich. Diváci: 17 227.

St. Louis Blues Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Prosser, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Steen (A), Stastny, Sobotka – B. Bennett, Sundqvist, Pääjärvi – Thorburn, Brodziak, Upshall.

Calgary Flames Läck (M. Smith) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Lazar, Jankowski, S. Bennett – Brouwer (A), Stajan, Versteeg.