Hokejisté Florida Panthers oslavují gól.

Hokejisté Florida Panthers oslavují gól. | foto: AP

Laineho další gól byl málo, odvetu dotáhla do vítězného konce Florida

• 0
Druhý den za sebou se hokejová NHL představila v Evropě. Ve čtvrtek se po výsledku 4:2 radoval Winnipeg a páteční odvetu ve finských Helsinkách pro změnu ovládla Florida. Rozdílovou trefu vsítil v 40. minutě obránce Panthers Keith Yandle, za Jets navázal na hattrick další trefou oblíbenec publika v Hartwall Areně Patrik Laine.

Po první třetině páteční odvety to vypadalo na další výhru favorizovaného Winnipegu. Florida nasadila do brány uzdravenou brankářskou jedničku Roberta Luonga, Jets přesto dvakrát odskočili do vedení po trefách Nikolaje Ehlerse a Patrika Laineho. Druhý jmenovaný tak k radosti zaplněné Hartwall Areny navázal na předešlý hattrick.

Od druhé hrací části ale stříleli branky už jen hráči Floridy. Na 2:2 vyrovnával z přesilovky v 25. minutě Mike Hoffman a další vyloučení soupeře potrestal konečnou rozdílovou trefou obránce Keith Yandle.

V závěrečné hrací části se pak ještě z rychlého protiútoku po parádní akci Jonathana Huberdeaua prosadil Frank Vatrano. Upravil tak skóre na finálních 4:2 pro Panthers, kteří uhráli svou teprve třetí výhru sezony a nadále okupují poslední příčku tabulky Východní konference.

Kromě šesti branek byla k vidění i bitkařská vložka, když se ve druhé třetině poměřili Brendan Lemieux a MacKenzie Weegar.

Výsledek:

Winnipeg Jets - Florida Panthers 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky: 08:53 Ehlers (Wheeler), 17:16 Laine (Wheeler, Byfuglien) - 14:29 Dadonov (Yandle, Trocheck), 24:59 Hoffman (Matheson, Bjugstad), 39:34 Yandle (Huberdeau, Dadonov), 52:15 Vatrano (Huberdeau). Rozhodčí: Dwyer, O ́Rourke – Brisebois, Cherrey. Diváci: 13 490.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, Morrow – Wheeler (C), Scheifele, Ehlers – Perreault, Little, Connor – Laine, Lowry, B. Tanev – Petan, Copp, Lemieux.

Florida Panthers Luongo (Reimer) – Petrovic, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Kiselevič, Weegar – Bjugstad, Barkov (C), Dadonov – Malgin, Trocheck, Huberdeau (A) – Hoffman, Mamin, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Brouwer.