Brankář Colorada Pavel Francouz se snaží zastavit puk v utkání s Anaheimem.

Brankář Colorada Pavel Francouz se snaží zastavit puk v utkání s Anaheimem. | foto: AP

Voráček asistoval u prodloužení série, Francouz se naopak neradoval

• 9
Hokejový útočník Jakub Voráček si v součtu z posledních tří zápasů připsal už sedmou asistenci. Jeho Philadelphia prodloužila vítěznou sérii na sedm duelů poté, co naposledy dobyla 5:2 led konkurentů z Washingtonu. Naopak Colorado po sedmi triumfech další nepřidalo, když s českým brankářem Pavlem Francouzem padlo 3:4 po prodloužení s Anaheimem.

Konfrontace prvního se druhým týmem tabulky vyrovnané Metropolitní divize skončila podle aktuální formy obou celků. Hostující Philadelphia zvítězila nad Washingtonem 5:2 a urvala už sedmý dvoubodový zisk v řadě. Ze druhé příčky tak na své konkurenty, kteří naopak z posledních dvanácti startů hned osmkrát prohráli, snížila ztrátu pouze na jediný bod.

Flyers nakročili za svým triumfem ve druhé třetině. Nejprve nadvakrát vyrovnával na 1:1 Travis Konecny. V 28. minutě využil přesilovku poté, co o necelé dvě minuty dříve mu ještě rozhodčí po rozboru u videa branku neuznali. Do trháku následně hosty poslali v 35. a 38. minutě skórující Kevin Hayes s Tylerem Pitlickem.

Washington vrátil do hry těsně před druhým odchodem do kabin Garnet Hathaway, ve třetí dvacetiminutovce ovšem střílela branky opět jen rozjetá Philadelphia. Nejprve se za asistence produktivního Jakuba Voráčka (17:58, 0+1, +1, 2 střely) prosadil obránce Ivan Provorov a tečku za zápasem udělal v 55. minutě Scott Laughton.

V dresu domácích Capitals zůstali bez bodu útočník Jakub Vrána (13:53, -1, 1 střela) i obránce Radko Gudas (12:24, -2). Další zadák Michal Kempný tentokrát zůstal jen mezi náhradníky.

Podobně jako Philadelphia (85 bodů) na Východě se na vítězné vlně vezli i hokejisté Colorada (88 bodů), kteří se v tabulce Západní konference postupně vyhoupli až na druhou příčku za suverénní obhájce Stanley Cupu ze St. Louis (90 bodů).

Avalanche nepřibrzdila ani rozsáhlá marodka. Naposledy ve středu však po sedmi triumfech v řadě narazili na přemožitele, když je v domácím prostředí po výsledku 3:4 z prodloužení udolal Anaheim.

Bodování NHL

Do brány se po jednom duelu, kdy na ledě posledního Detroitu dostal příležitost novic z Toronta Michael Hutchinson, vrátil český reprezentant Pavel Francouz a zastavil 26 z 30 střel. V řádné hrací době se na remíze 3:3 nejvíce přičinil domácí kapitán Gabriel Landeskog, jenž s bilancí 1+2 nechyběl u žádné gólové akce. Pozadu nezůstal ani produktivní Nathan MacKinnon (1+1), jenž v 48. minutě parádní akcí zařídil klíčovou vyrovnávací trefu.

Naopak bez bodu byl český nováček domácích Martin Kaut (9:21, -1, 1 střela). Rozhodující slovo utkání si vzal pouhé dvě vteřiny před vypršením prodloužení Rickard Rakell, jenž Francouze překonal střelou přes bránícího hráče z pravého kruhu.

Ve stejný hrací den se v akci mohl představit i další český gólman. David Rittich ovšem v domácí partii Calgary proti oslabenému Columbusu zůstal jen na střídačce a mezi tři tyče Flames se po nedávné vychytané nule proti Floridě postavil opět Cam Talbot.

Za důvěru trenérů se odvděčil 20 zákroky proti 22 střelám a nakonec po velkém obratu mohl slavit výhru 3:2 po prodloužení. Blue Jackets, kterým schází řada opor ze základní sestavy (Cam Atkinson, Brandon Dubinsky, Seth Jones, Dean Kukan, Josh Anderson, Alex Texier, Oliver Bjorkstrand, Nathan Gerbe, Elvis Merzlikins), už v první třetině poslali do vedení Devin Shore a Gustav Nyquist.

Stav 0:2 byl následně aktuální až do 52. minuty utkání, kdy domácím dodal naději Elias Lindholm. Vytouženého vyrovnání se Flames nakonec dočkali až v čase 58:17, kdy se při hře bez brankáře prosadil Matthew Tkachuk. Vítězná akce se pak zrodila v poslední minutě prodloužení, kdy obrat Calgary završil obránce T.J. Brodie.

Výsledky NHL:

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 14:09 Eller (Pánik, Hagelin), 38:32 Hathaway (T. Wilson, Dowd) - 27:06 Konecny (Provorov, Giroux), 34:48 K. Hayes (D. Grant, Aube-Kubel), 37:05 Pitlick (M. Raffl, D. Grant), 46:36 Provorov (Voráček), 54:15 Laughton (K. Hayes). Rozhodčí: Dwyer, MacDougall – Murchison, Kovachik.

Washington Capitals Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Kovalčuk, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

Philadelphia Flyers Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, D. Grant, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.

Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky: 43:19 Toffoli (J. T. Miller, Q. Hughes), 46:16 Pearson (Virtanen) - 07:27 Söderberg, 50:10 Schmaltz (Söderberg), 52:39 Crouse (Ekman-Larsson, Hinostroza), 59:25 Ekman-Larsson (Hjalmarsson, Stepan). Rozhodčí: Meier, McCauley – Mach, Gawryletz. Diváci: 17 363.

Vancouver Canucks Demko (Domingue) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, Fantenberg, Jo. Benn – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Toffoli, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, Gaudette, Roussel – Motte, B. Sutter (A), Eriksson.

Arizona Coyotes Kuemper (Raanta) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Demers – Keller, Dvorak, Hall – Kessel, Hayton, Garland – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Schmaltz, Richardson, Söderberg.

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 3:4P (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 03:51 Naměstnikov (MacKinnon, Landeskog), 14:29 Landeskog (Girard, Jost), 47:19 MacKinnon (Landeskog, Jost) - 05:34 Agozzino (Rowney, Irwin), 13:40 Guhle (Silfverberg, Rakell), 32:48 Steel (Getzlaf), 64:58 Rakell. Rozhodčí: Lambert, Pollock – Alphonso, Gibbons. Diváci: 18 033.

Colorado Avalanche Francouz (Hutchinson) – Girard, Graves, E. Johnson (A), Cole, Barberio, Zadorov – Naměstnikov (A), MacKinnon (C), Landeskog – Donskoi, Compher, Nieto – M. Kaut, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Kameněv.

Anaheim Ducks R. Miller (Gibson) – Irwin, Guhle, Del Zotto, Ja. Larsson, Hakanpää, Djoos – Silfverberg (A), Henrique (A), Rakell – Heinen, Getzlaf (C), Milano – Sherwood, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 3:2P (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 51:14 E. Lindholm (Mangiapane, Backlund), 58:17 M. Tkachuk (Giordano, R. Andersson), 64:49 Brodie (Monahan, J. Gaudreau) - 08:56 D. Shore (Peeke, Harrington), 11:20 Nyquist (N. Foligno, Dubois). Rozhodčí: Charron, Schlenker – Mills, Murphy. Diváci: 18696.

Calgary Flames Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Kivlenieks) – R. Murray, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Bemström, Dubois, Wennberg – Nyquist, Jenner (A), N. Foligno (C) – Robinson, Riley Nash, Stenlund – Matteau, D. Shore, Lilja.

5.Nashville6935826215:21778
6.Minnesota6935727220:22077