Brankář Montrealu Carey Price sbírá po vítězství pochvaly spoluhráčů.

Brankář Montrealu Carey Price sbírá po vítězství pochvaly spoluhráčů. | foto: AP

Rozjetý Montreal míří za postupem, Vegas srovnalo sérii s Coloradem

• 25
Hokejisté Montrealu zvítězili v play off NHL už pošesté za sebou. Naposledy v neděli přejeli 5:1 Winnipeg a od postupu je dělí už jen jediný krok, naopak série mezi Vegas a Coloradem je srovnána na 2:2 na zápasy. Stalo se tak poté, co domácí Golden Knights uspěli rovněž výsledkem 5:1.

Ve formě hrající hokejisté Montrealu natáhli svou vítěznou sérii i po přesunu z Winnipegu. Na dvě venkovní výhry 5:3 a 1:0 v neděli navázali suverénním výsledkem 5:1 a po skalpu Toronta je od dalšího postupu dělí již jen jediný krok.

Další skvělý výkon podal brankář Canadiens Carey Price, jenž na čisté konto navázal 26 zákroky proti 27 střelám. Zámořští novináři jej zvolili třetí hvězdou duelu, přednost v hlasování dostali útočníci Artturi Lehkonen (1+0) a hlavně hlavní hrdina Joel Armia (2+1).

Domácí šli do vedení už v 5. minutě zásluhou veterána Coreyho Perryho. V polovině řádné hrací doby se o pozdější rozdílovou trefu postaral zmiňovaný Lehkonen a produktivní Armia slavil svou první branku při hře v oslabení v 34. minutě.

Před druhým odchodem do kabin dal Jets naději snížením Adam Lowry. V závěrečné hrací části ale stříleli góly opět jen domácí. Přesilovku využil Nick Suzuki a v 57. minutě se podruhé při hře v oslabení ranou do prázdné klece prosadil Armia.

Jedinou komplikací pro Montreal byla ztráta klíčového beka Jeffa Petryho, jenž kvůli zranění nenastoupil do třetí třetiny. Winnipeg hrál podruhé bez suspendovaného elitního centra Marka Scheifeleho.

V sérii bodově nejúspěšnějších celků letošní zkrácené základní části NHL je po čtyřech partiích stav smírný 2:2 na zápasy. Po dvou domácích úspěších Colorada (7:1 a 3:2PP) potěšili své fanoušky pro změnu hokejisté Vegas výsledky 3:2 a naposledy 5:1.

Hrdinou nedělního duelu byl autor hattricku v dresu Golden Knights útočník Jonathan Marchessault. Ve všech případech mu asistoval William Karlsson. Gólman Marc-Andre Fleury sice inkasoval jako první už ve 2. minutě od Brandona Saada, celkově ale čelil jen 18 střeleckým pokusům soupeře a další puk už za svá záda nepustil.

Kromě Marchessaulta ve vyprodané T-Mobile Aréně hostujícího brankáře Philippe Grubauera překonali i Max Pacioretty a Patrick Brown.

Výsledky 2. kola play off:

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 07:07 Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 21:11 Pacioretty (Mark Stone, Whitecloud), 31:28 Marchessault (Pietrangelo, W. Karlsson), 46:01 Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 53:13 P. Brown (Reaves, W. Carrier) - 01:50 Saad (Compher, Burakovsky). Rozhodčí: O'Rourke, Dwyer – MacPherson, Murray. Diváci: 18 081. Stav série: 2:2

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, Tuch – W. Carrier, P. Brown, Reaves.

Colorado Avalanche Grubauer (Dubnyk) – D. Toews, Makar, Girard, Gilbert, Nemeth, Timmins – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Ničuškin, Jost, Donskoi – Saad, Compher, Burakovsky – Söderberg, Bellemare, Sherwood.

Montreal Canadiens - Winnipeg Jets 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 04:45 Perry (E. Staal, Armia), 29:24 Lehkonen (Danault, Gallagher), 33:41 Armia, 48:52 Suzuki (Caufield, Toffoli), 56:42 Armia (Edmundson) - 37:51 Lowry (Perreault, Appleton). Rozhodčí: Pollock, Meier – Cherrey, Murchison. Diváci: 2 500. Stav série: 3:0

Montreal Canadiens Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Kulak, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Jo. Benn, Stanley – Wheeler (C), Dubois, Connor – Copp, Stastny, Ehlers – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Vesalainen.