Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výstroj oblékne v létě i Dominik Hašek

19 2004
Praha - Třináct let dodržoval Dominik Hašek zásadu, že se v létě nepostaví do hokejové branky. Teď ji v rámci přípravy na další sezonu poruší, v srpnu bude trénovat s dalšími hokejisty z NHL v Mladé Boleslavi. "Měl jedinou podmínku. Aby s ním byl na ledě i osobní trenér Josef Bruk," řekl agent Jaromír Henyš.

Všech akcí programu Hockey Superstars 2004 kromě tenisového turnaje se zúčastní i brankářská legenda Dominik Hašek. "V době tenisové exhibice má dovolenou," vysvětluje vysvětluje agent Jaromír Henyš, jehož firma celý program pro své klienty pořádá.

Hrdina olympijského turnaje v Naganu se objeví se na golfu na Karlštejně, na fotbalové exhibici ve Světlé nad Sázavou a hlavně v hokejové brance, což je u něj v létě nevídaný jev. Od odchodu do NHL v roce 1990 Hašek ctil zásadu, že brusle a gólmanskou výstroj oblékne až v zámoří.

"To je prvně, co vidím, že jde v létě na led do branky," řekl Henyš na setkání s novináři v pražském hotelu Paříž. Hašek se chce po operaci třísel včas dostat do formy,  loňský návrat do Detoritu mu totiž pokazily zdravotní potíže. Teď chce prorazit znovu, hovoří se o zájmu Ottawy.

Spolu s Haškem bude na akci podobné soustředění Jágr týmu trénovat zhruba dvacet dalších hráčů z NHL. České hokejisty má doplnit i Slovák Országh. "A možná přijede i Dlouhej," usmál se Henyš při vzpomínce na obrovitého zadáka Zdeno Cháru.

Třeba brankáři Turek a Vokoun, obránci Kuba nebo Neckář a útočníci Varaďa, Vrbata, Vašíček, anaheimský Petr Sýkora, Dvořák a další.

"Postavili bychom možná lepší tým, než měl k dispozici Sláva Lener na mistrovství světa," prohlásil Henyš. "Celý letní program je koncipován s ohledem na Světový pohár, hráči se chtějí dostat na led ještě před reprezentačním soustředěním. Není problém přibrat i hráče, kteří nepatří k našim klientům."

Součástí Henyšova programu je i srpnová exhibice v Mladé Boleslavi, s ohledem na regule NHL není koncipována jako zápas, ale jako hokejová show. Zúčastní se jí čtyři minitýmy o deseti hráčích, tři z hokejistů NHL, jeden postaví Boleslavští. "

Hráči budou mít na soustředění k dispozici trenéry Jaromíra Šindela s Davidem Volkem i maséra národního týmu Petra Bílka. Výtěžek z exhibicí poputuje na tzv. Konto bez bariér, z nějž je financováno plavání pro tělesně postižené.

Problémem je ale konkurence Jágr týmu, s jehož některými hokejisty Henyš počítá. Straka, Prospal, Hrdina, Výborný, Hlaváč... "Zaskočilo mě to," řekl jeden z organizátorů akcí Jágr týmu Marián Jelínek.

"V dubnu jsme se o tyhle Henyšovy hráče starali s tím, že on žádné paralelní akce pořádt nebude. Dali jsme jim k dispozici auta, benzinové karty..." Třeba Václav Prospal nebo Jan Hrdina Jelínkovi telefonicky potrvdili, že dají přednost přípravě pod jeho vedením.

Rozpis akcí Hockey Superstars 2004:
19. června: golfový turnaj "Ringier Cup" na Karlštejně
11. července: tenisový turnaj osobností v Praze - Záběhlicích
od 15. července: tréninky na ledě v Praze - Letňanech (3x týdně)
17. července: vyhlášení Miss World neslyšících za účasti hráčů z NHL
31. července:  kopaná internacionálů Česka a Slovenska ve Světlé nad Sázavou (za účasti fotbalových legend Panenky, Masopusta, Dobiáše, Petráše a dalších)
1. srpna - 6. srpna: soustředění hokejistů na ledě v Mladé Boleslavi včetně hokejové exhibiční show (4. srpna)

Letní spor o hokejisty:
- kdo pojede s Henyšem?

Dominik Hašek, Roman Turek, Filip Kuba, Stanislav Neckář, Pavel Trnka, Pavel Brendl, Petr Sýkora, Patrik Štefan, Václav Varaďa, Josef Vašíček, Radim Vrbata.
- kdo z Henyšových klientů bude u Jágr týmu?
Josef Melichar, Jan Hrdina, Milan Kraft, Václav Prospal, Martin Straka, pravděpodobně i David Výborný, Jan Hlaváč, Michal Rozsíval, Tomáš Vokoun.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze