Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Imitace Holíka a sumo. I tak se bavili mladíci na MS, vzpomíná masér

Masér Libor Kuchyňa na tréninku fotbalistů Jihlavy | foto: MAFRA

1 2016
Po dlouhá léta byl masér Libor Kuchyňa u hokeje, až nakonec zakotvil ve fotbalové Vysočině. Místo masírování svalů se občas stará o odlehčení atmosféry a dobrou náladu v kabině. Historek má tak plný rukáv, především z ruské Kontinentální hokejové ligy jich je prý nespočet.

Na sklonku roku pro MF DNES odvyprávěl jeden ze svých vtipných příběhů. Netýká se však Ruska, nýbrž reprezentační dvacítky, s níž cestoval v roce 2000 na šampionát do Švédska, kde Češi naprosto senzačně získali zlatou medaili.

Výběr story není úplně náhodný. Ba naopak.

Jde v ní jednak o připomenutí tehdejšího trenéra reprezentace do 20 let Jaroslava Holíka, který bohužel v letošním roce zemřel.

A také jde o akci, která právě v těchto dnech píše svůj další ročník. V současné době se koná šampionát juniorů ve Finsku. Tak i proto tedy ten výběr.

Masér Libor Kuchyňa na tréninku fotbalistů Jihlavy

Masér Libor Kuchyňa na tréninku fotbalistů Jihlavy

Když se tenkrát hokejisté chystali na zápasy, maséry často napadlo: Co kdybychom udělali nějakou srandičku?

Představení vznikala spontánně. Bez velkých příprav. A na rekvizity si aktéři vystačili s materiálem, který měli s sebou na místě.

Jednoho dne se Kuchyňa a spol. svlékli, obtočili kolem sebe ručníky a venku, kde teploměr ukazoval i -15 °C, předváděli zápasy sumo.

„Kluci byli z našich scének u vytržení. Dodnes na to vzpomínají.“

Libor Kuchyňa, masér

Libor Kuchyňa dnes vzpomíná: „Klukům tady ty srandičky pomohly psychicky. Jeli jsme tam jako outsideři, nikdo jim nevěřil.“ Nesčetněkrát slýchávali: Hlavně ať se mezi elitou udržíte! „A my jsme to nakonec vyhráli,“ žasne po patnácti letech.

Vtípky před každým zápasem nepředváděli maséři jen venku, ale také před kabinou a v ní. Občas po dopoledním rozbruslení, tedy před obědem, jindy zase když hokejisté jeli na utkání. Bylo to různé.

V hlavě má jihlavský masér stále historku s Jaroslavem Holíkem, která vznikla přímo v šatně. „To jsme se tenkrát rozhodli, že budeme předvádět trenéry Holíka a Rulíka,“ popisuje.

Fotogalerie

„Vzali jsme si tedy rakety, jejich trenérské věci, hokejky...“ A pak spustili: „Ty čuramedáne, hraj pořádně!“

Smáli se všichni, dokonce i sám legendární Jaroslav Holík. Později se Kuchyni ptal: „Doufám, že jsem to nebyl já?“

„Ne, rozhodně ne, pane Holíku. To vůbec,“ odvětil mu masér.

Zkrátka báječné rozptýlení.

A báječné bylo i mužstvo. Hrávali v něm tehdy třeba Martin Havlát, Milan Kraft nebo Zbyněk Irgl. Hokejisté na vtipné momenty dodnes nezapomněli. „Když se jich teď někdo v rozhovoru zeptá na dvacítku, tak si pokaždé vzpomenou na tyto scénky,“ vykládá Kuchyňa. „Byli z toho u vytržení.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze