Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Washington čeká řez, odnese to Jágr?

10 2004
Washington - Hokejový Washington se potácí v krizi a jeho majiteli Tedu Leonsisovi už zřejmě došla trpělivost. Jak se nechal slyšet, připravuje radikálně řez vedením týmu i jeho hráčským kádrem. Zda se změny dotknou i Jaromíra Jágra, není jisté. Zřejmě se ho ale Washington opět pokusí vyměnit.

Leonsis před sezonou doufal, že klub bude bojovat aspoň o titul v divizi, ale o tom mohou Capitals jen snít, stejně jako o tom, že se vůbec dostanou do play off.

"Jsem opravdu zvědavý, jak si povedeme v druhé polovině sezony," nadhodil Leonsis, který před pěti lety prohlašoval, že letos dovede klub k zisku Stanleyova poháru.

"Jsem zvědavý, co a jak se změní. Samozřejmě je to smutné, když vezmete v úvahu, že máte rozpočet 50 milionů dolarů a v klubu pět hráčů, kteří mohou nastoupit v Utkání hvězd. Nikdo by se teď neměl chovat, jako že se nic neděje," varoval majitel Capitals.

Leonsis zatím nehledá konkrétní viníky, jen příčinu série neúspěchů. "Není to chyba hráčů, ani koučů, ani manažerů, ani má; jsme v tom všichni a musíme se společnými silami pokusit se z toho vyhrabat," zdůraznil člen široké rodiny podílníků mediálního impéria AOL Time Warner.

S koncem sezony vyprší smlouvy trenéru Glenu Hanlonovi i generálnímu manažerovi Georgi McPheemu.

Prvně jmenovaný převzal mužstvo teprve před měsícem a Leonsis si dobře uvědomuje, jak těžkého úkolu se kouč zhostil. "Líbí se mi, jak si vede," pochválil nedávno Hanlona.

Naproti tomu McPhee, který je ve funkci od roku 1997, nemá momentálně nejlepší renomé. V této sezoně čelí kritice za to, že kvůli škrtům v rozpočtu oslabil obranu.

Klub nicméně potřeboval ušetřit, a proto se pokoušel, i když neúspěšně, zbavit své největší hvězdy Jaromíra Jágra, kterému se od přestupu z Pittsburghu nedaří, jak by si představoval.

Leonsis sice nedávno řekl, že o hráčských výměnách v nejbližší době neuvažuje, podle nejmenovaných zdrojů ze zámoří je to ale jinak. Klub by se před březnovou uzávěrkou pro trejdy rád pokusil vyměnit nejen Jágra, ale i gólmana Olafa Kölziga.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze