Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Washington nabízí Jágra i týmu Rangers

11 2003
Washington, Praha - Potvrzeno! Hokejový klub Washington Capitals nabízí útočníka Jaromíra Jágra také nejbohatšímu týmu NHL, tedy New York Rangers. Už před pár dny vyšlo najevo, že se o Jágra zajímá Montreal. Obvykle dobře informovaný reportér Larry Brooks v listu New York Post napsal, že Rangers komunikují s Capitals dva týdny.

Manažeři obou stran jsou v pravidelném telefonickém kontaktu. Majitel Capitals údajně projevil ochotu hradit až polovinu Jágrova platu, který činí 11 milionů dolarů v téhle sezoně a ještě ve čtyřech následujících.

Ani to zatím newyorskému bossovi Satherovi nestačilo. „Sather chápe angažování Jágra jako velmi riskantní tah,“ píše deník.

Jágr totiž v úvodu NHL působí nešťastně, po 14 zápasech má zatím pouze 9 bodů, což stačí na 81. místo v lize. New York Rangers se údajně obávají, aby Jágrův příchod do Manhattanu nezažehl jen dočasnou senzaci.

Aby se z démonického křídla nestal mrzout jako na konci angažmá v Pittsburghu i ve Washingtonu. Na druhou stranu New York Post zmiňuje Jágrovu ochotu přestoupit do Rangers. Někdejší král bodování počítal s působením v New Yorku už v létě 2001, jenže Pittsburgh ho nečekaně poslal do Washingtonu.

Taky letos v červnu se Jágr už málem stěhoval do arény Madison Square Garden. Sather mu sám volal.

Z transakce však znovu sešlo. „Rangers mohou počkat, až Washington úplně vyplatí Jágra ze smlouvy,“ uvádí New York Post.

Tehdy by byl Jaromír Jágr volným hráčem a New York Rangers by s ním mohli uzavřít kratší, finančně méně nákladný kontrakt. Reportér Brooks tvrdí: „Tahle varianta je mnohem pravděpodobnější než výměna.“ Může se však zdát dost zvláštní.

Vážně pustí Washington svou hvězdu bez náhrady a ještě jí zaplatí desítky milionů dolarů?!

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze