Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Washington povolal Sivka na Pittsburgh

15 2001
P r a h a - Mohl si po dlouhé době konečně odpočinout. Měl naplánovanou dovolenou, hokejky a brusle zamknul ve skříni. A pak přišla ta zpráva. Vedení zámořského týmu NHL Washington Capitals povolalo sparťanského útočníka Michala Sivka do prvního týmu, aby pomohl v boji s Pittsburghem v prvním kole Stanley Cupu. "Opravdu hodně mě to překvapilo. Až moc," přiznal v neděli večer dvacetiletý hráč. Se Spartou zažil v play off skvělou formu, střílel rozhodující góly. "Je to pocta, že mě sledovali. Ale jinak mi to dost překazilo plány."

V pondělí ráno nasedna do letadla, vystoupí rovnou v Pittsburghu. Dvě hodiny před třetím zápasem série. "To si asi jenom sednu a budu koukat. A nemyslím, že by mě nechali v dalších utkáních hrát. Spíš mám asi jenom nasát atmosféru," říká Sivek. "Ale stát se může všechno." Novina o bleskovém nástupu do Washingtonu ho přepadla v sobotu po obědě. "Volal mi agent Crha. Věděl to už dříve, ale nechtěl mě rušit z lehkých oslav po finále extraligy."

Kapitán juniorských mistrů světa z Ruska neskrýval rozpaky. Už si představoval, jak se bude věnovat přítelkyni, stráví čas s rodinou. "Nebyl jsem na to připraven hlavně psychicky. Musel jsem si všechno hrozně rychle sbalit, i výstroj jsem měl zamčenou," povzdychne si. Ale sám cítí další šanci. Už dvakrát se ve Washingtonu neuchytil, po letním kempu mu oznámili, že s ním nepočítají. Prvně hrál za juniory, podruhé mu dovolili hrát ve Spartě jako na farmě.

"Jsem na druhé straně hrozně rád, že si mě teď vybrali nahoru do prvního týmu a ne na farmu. Tam je v současné době také play off," usmívá se nadějný silový útočník. Jeho tažení vyřazovacími boji ve Spartě si všímal sám manažer Washingtonu, Sivek ho ohromným nasazením a bojovností zaujal. Kontaktoval tedy Crhu. Dvojnásobný juniorský mistr světa má s Wahingtonem smlouvu, proto může v play off nastoupit.

Do zámoří cestuje sám, ani neví, kde bude spát. "Všechno bylo hrozně narychlo. Uvidíme." Po skončení bojů se vrátí zpátky do Čech, někdy na konci srpna by chtěl zpátky do kempu. "Takže budu mít v létě ještě dost volna," předvídá Sivek. "Ale teď je to docela divné. Všichni kluci se vrací a já naopak odlétám..."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze