Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Washington prý chce vyměnit Langa

24 2003
Washington - Poté, co utichly spekulace o výměně Jaromíra Jágra z týmu NHL Washington Capitals, otevřel zámořský tisk další téma. Podle deníku Washington Post se generální manažer George Mc Phee obrátil na několik klubů a snaží se vyměnit českého centra Roberta Langa. Podle zdrojů listu přišel s velkorysou nabídkou, je ochoten dokonce nadále platit část Langovy smlouvy. Olympijský vítěz z Nagana loni podepsal s Capitals pětiletý kontrakt za 20 milionů dolarů.

Lang přišel do Washingtonu loni z Pittsburghu a vedení klubu si od něj slibovalo, že pomůže krajanu Jágrovi, který se v té době hledal.

Capitals jej zahrnuli penězi. Jeho pětiletý kontrakt na dvacet milionů je nejdražší smlouvou, jakou kdy klub nabídl volnému hráči. Navíc je Lang po Jágrovi a gólmanu Kölzogovi třetím nejlépe placeným hráčem klubu, který se snaží snížit výdaje na platy.

McPhee prý dokonce nabízí, že Langa uvolní s tím, že mu klub bude nadále vyplácet milion z jeho čtyřmilionového ročního příjmu. Na jeho výměně začal údajně intenzivně pracovat poté, co uvízla na mrtvém bodě jednání o odchodu Jágra do New Yorku Rangers.

Potíž je ale v tom, že výměnou za Langa hledá obránce, kterých je teď na trhu nedostatek.

Generální manažer Washingtonu jde de facto s dřívím do lesa. Současná nabídka je totiž plná útočníků a obzvlášť centrů. Mezi jmény, která jsou v souvislosti s možnou výměnou skloňována, jsou například Petr Nedvěd z Rangers nebo Jason Arnott a Pierre Turgeon z Dallasu či Dough Weight ze St. Louis.

Před odchodem do Washingtonu o Langa jako o volného hráče projevily zájem hned tři kluby - Dallas, Rangers a Detroit. Z tohoto triumvirátu zůstal ve hře už jen Detroit, který má na to, aby utrácel, a navíc hledá dobrého centra.

Jenže pro Red Wings je po návratu Dominika Haška primární najít nové angažmá pro gólmana Curtise Josepha. Lze tedy předpokládat, že Detroit bude požadovat, aby se CuJo stal součástí výměny. To je ale pro Washington, který má jasnou jedničku v Kölzigovi nepřijatelné.

Lang ve Washingtonu rychle zapadl a na rozdíl od Jágra se těšil i přízni novinářů. Ti jej vychvalovali jako skromného, ale přitom velmi platného hráče.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze