Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Washingtonský tisk se ptá: Zůstane Jágr?

2 2003
Washington - Pro hokejisty Washington Capitals skončila sezona dřív, než chtěli. Šance na zisk Stanley Cupu je pryč a hráčům po vyřazení v prvním kole play-off začala dovolená. Sportovní deníky ve městě se však hokeji věnují dál. Hlavními body je situace v týmu, jehož majitel prý prodělal v uplynulé sezoně na hokeji dvacet milionů dolarů, a setrvání nejdražšího hokejisty Jaromíra Jágra.

Ten má pohádkový plat 11 milionů dolarů, což je víc než čtvrtina platu celého týmu. Majitel klubu Ted Leonsis prý zvažuje, že přehodnotí dosavadní finanční politiku. Ty tam jsou prý doby, kdy nepochyboval o tom, zda udělal dobře, když Jágrovi věnoval smlouvu s pohádkovým ročním příjmem 11 milionů dolarů.

Deník The Washington Times se obrátil na generálního manažera George McPheeho, který zopakoval to, co prohlásil v průběhu sezony. "Každý je vyměnitelný a pokud budu vědět, že to pomůže, nebudu se rozpakovat vyměnit ani Jágra," řekl, ale hned dodal: "Jenže Jágr je skvělý hokejista. A pokud chcete vyhrávat, musíte mít v mančaftu takové hráče."

Ovšem, i kdyby chtělo vedení týmu českou hvězdu vyměnit, jen málokdo si může dovolit plnit smlouvu, kterou útočník má. Ve Washingtonu má kontrakt na sedm let a do jeho vypršení mu klub musí vyplatit ještě 55 milionů dolarů. Případný zájemce by musel tento závazek převzít.

Jágr se tento týden prohlásil, že by rád ve Washingtonu zůstal. "Nechci se každý rok stěhovat jinam," citoval jej Washington Post. Zároveň Jágr přiznal, že se sebou zatím ve Washingtonu není spokojen. "Nemůžu být jen průměrný, nemůžu," zpytoval svědomí český hokejista. "A udělám všechno, abych byl nejlepší," sliboval.

Tým každopádně dozná změn, i kdyby McPhee nevyměnil Jágra. Capitals hrozí odchod opor z obrany. Kenovi Kleemu a Callemu Johanssonovi vyprší smlouva a stanou se volnými agenty. Stejně jsou na tom i útočníci Michael Nylander se Sergejem Berezinem, které si Capitals podle deníku Washington Post asi rovněž nebudou moci dál dovolit.

Leonsis se musel loni vyrovnat s ránou na finančních trzích. Jako akcionář mediálního impéria AOL-Time Warner prodělal několik desítek milionů dolarů. Stagnace americké ekonomiky se promítla i do návštěvnosti haly MCI Center, která neustále klesala. Jágrovi se navíc nedařilo tak, jak si všichni představovali.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze