Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Francouz Treille vzkazuje: Češi, jsme připraveni. Také nechceme na Rusy

SAMÁ RADOST. Francouzský útočník Yorick Treille (vpravo) se raduje z gólu. Jeho tým je na turnaji v Bělorusku asi největším překvapením. | foto: Reuters

20 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Je součástí francouzské party, která na hokejovém mistrovství šokovala výtečnými výkony a jistým postupem do čtvrtfinále. Teď stojí proti Česku, kde je známý díky svému působení v extralize. Útočník Yorick Treille před dnešní bitvou říká: "Stejně jako vy se chceme vyhnout Rusům."

Takže budete hrát na vítězství?
Češi budou hrát na 100 procent, aby nás porazili. Ale my také. Všichni jsme zdraví a odpočatí, bude to dobrý zápas. Nutno říct, že proti velice silnému soupeři, který je na papíře nezpochybnitelně lepší.

Tip na zájezd

Jeďte podpořit českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa. Nabídku zájezdů najdete na dovolena.idnes.cz

Český tým má však na turnaji trable. Víte o nich?
Ano, viděl jsem některé zápasy v televizi. Částečně je to dané tím, že u vás fanoušci vytváří velký tlak, aby se vyhrávalo. Chápu to, hokej je u vás velký sport. Pořád ale hrajete dobře. Možná nedáváte tolik gólů, kolik byste si představovali, ale respektuju ten tým. Bude to těžký zápas, ale jsme připravení.

Vypadá to, že máte hodně sebevědomí. Věříte si?
Jo, věříme si. Máme dobře složený tým, hrajeme dobře dozadu, máme skvělého brankáře a vynikající elitní lajnu, která je stejně dobrá jako kterákoli jiná na turnaji. Ta útočí a ostatní dělají malé věci, detaily.

Jste překvapený, že Francie došla do čtvrtfinále?
Je. Před turnajem bychom to nemohli říct, ale byl to náš cíl a dělali jsme všechno pro to, aby se splnil. Před dvěma lety jsme byli blízko - chyběl jediný zápas. V něm jsme ale se Slováky prohráli 4:5. Od té doby jsme věřili, že je to možné a šli si za tím.

Znáte se s někým z českého týmu?
Abych pravdu řekl, těch kluků moc nebude. Obvykle je to jeden hráč, ale letos jsem s nikým, koho tam máte, nikdy nehrál. Jste skvělá hokejová země. Pro nás je to stejné jako hrát proti Kanadě nebo Švédsku. Máte v týmu legendy - třeba Jágra. Pro nás je velkou ctí, že si proti němu budeme moct zahrát. Bude pro nás zajímavé poměřovat se s tak silným mužstvem.

Je to jako pohádka, že zbývá odehrát ještě jeden zápas v základní skupině, a vy už jste ve čtvrtfinále?
O něčem takovém jsme před turnajem ani nesnili. Hluboko uvnitř jsme věřili, že na nějaký úspěch můžeme dosáhnout, ale nechtěli jsme to moc vykřikovat do světa. Raději jsme říkali, že se chceme udržet v elitní divizi. Odehráli jsme tu opravdu výborné zápasy a věříme si. Ano, je to malý zázrak. Ve čtvrtfinále jsme byli naposledy před dvaceti lety, ne? Bylo to v roce 1995. Je to obrovský úspěch - spousta kluků spolu hraje deset let a jsou šťastní. Vůbec na nás není žádný tlak, jenom si to užíváme a tvrdě makáme. Je to zábava. Fakt, věřte mi.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze