Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ytong bude znova zaplacený, tvrdí Kupka

14 2001
Ú s t í n a d L a b e m - Pamětník zlatých časů ústeckého hokeje v polovině devadesátých let Vratislav Kupka je ze současné situace mrzutý. Na nováčka první hokejové ligy zbyla jen účast v boji o záchranu, přitom na začátku soutěže dokonce vedl. "Kdyby mi někdo v té době řekl, že se nedostaneme do play off, nevěřil bych mu," přiznává třicetiletý centr.Boj o play off v první lize vrcholí - čtěte ZDE

V sobotním derby v Kadani jste ale naznačili, že výkonnost mužstva stoupá.
Ale stejně se mi těžce mluví, když jsme prohráli. Náš začátek je pořád stejný, dostaneme góly a pak dotahujeme. V Kadani jsme odehráli nejlepší druhou třetinu, co si pamatuji. Ale nakonec nás zklamala koncovka.

Myslíte, že se fanoušci Slovanu konečně dočkají výhry, o které deset kol jen sní?
Už nám teče do bot. Myslím, že se zlepšujeme v každém zápase, ale pořád prohráváme. Nevyhrajeme ani doma, natož venku. Rád bych, aby přišly lepší časy, ale zaručit se to nedá, výsledky tomu neodpovídají. Lidé, co nás viděli v Kadani, uznají, že jsme byli lepší, ale ostatní se jen podívají na konečné skóre.

Jaká je atmosféra v kabině? Hecujete se, že teď to konečně přijde, nebo spíš nálada umdlévá?
Určitě neumdlévá. Konec první ligy bude pro nás ve skupině o záchranu ještě docela dlouhý. Jednou výhra musí přijít, ať už venku nebo doma. Jestli chceme v této soutěži zůstat, nedá se nic dělat, musíme začít vítězit.

Na koho podle vás zůstane černý Petr, čili dvě poslední místa, která celky vrhnou do baráže?
Je mi jedno, kdo pod námi zůstane, hlavně ať tam nejsme my. Říkám ale jedno, začíná úřadovat Morava. Jak je vidět z výsledků, Opava zřejmě do play off nechce, vypadá to, že zůstaneme ve skupině jediným českým týmem z šesti účastníků. Což pro nás znamená hodně těžkou úlohu. Moraváci si to budou dávat mezi sebou, Prostějov, který má play off jisté, daroval body Ytongu. Teď proti němu hrajeme my, bude znova zaplacený.

Po euforii přišel obrovský pád, proč?
Za začátku byla euforie veliká, rozjezd slušný. Každé mužstvo projde krizí, my jsme se z ní ale ještě nedostali. Myslím, že hra se zlepšila. Ale do tabulky se počítají body.

Jak na mužstvo zapůsobily trenérské rošády, máte už třetího hlavního kouče?
Určitě nám to nepřidalo. Každý trenér vyznává jinou taktiku, jiný způsob hry. Navíc teď nastala docela velká výměna hráčů, noví se rozkoukávají, mužstvo se sehrává. Právě sehranost nám schází. A klid, pohoda, ta správná parta tady asi momentálně nejsou.

Jak jste zareagoval, když zkušení Morvay a Sochor museli odejít?
Určitě to vyrazilo více příznivcům ústeckého hokeje dech, i mně. Takový byl ale tah trenéra Vrby, s tím nic nenaděláte. Zrovna tak jako oni jsem mohl odejít já nebo kdokoli jiný. Jak si trenér mužstvo poskládá, takové ho má. Já věřím, že tým postavil dobře, že mu věří a že to dotáhneme do zdárného konce. Jen nám schází štěstíčko.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze