Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Yzerman si ubral, aby mohl přijít Hull

29 2001
Detroit - Něco podobného se v NHL nevidí. Tři hráči si ubrali peníze, aby vedení mohlo angažovat další hvězdu. Taková touha po vítězství ovládla tým Detroit Red Wings. Nedotknutelný kapitán Steve Yzerman, Chris Chelios a Brendan Shanahan sami navrhli snížení svých platů kvůli angažování dalšího veterána Bretta Hulla. "Je to něco výjimečného. Hodně to říká o vnitřní síle našeho týmu," žasne generální manažer klubu Ken Holland.

Už během léta získal Detroit ostřílené matadory Dominika Haška a Luca Robitailla. Ale ještě toho nebylo dost, mužstvo tolik prahnoucí po Stanley Cupu potřebovalo pořádné pravé křídlo. Kde vzít peníze? "Tak něco vemte mně," zavelel Yzerman, v týmu až božská autorita. Podle zámořských deníků se k němu přidali ještě Chelios a Shanahan, oba dobří kamarádi Hulla.

Také sedmatřicetiletý Hull musel minimálně jeden milion dolarů oželet. Detroit mu mohl nabídnout dvouletý kontrakt na devět milionů dolarů, jinde by dostal aspoň deset. "Ale tady nejde jenom o peníze. Mohu si přeci zahrát ve skvělém týmu s výbornými hráči," mluvil Hull jako kniha před zámořskými žurnalisty. Přesto vedení Red Wings vydá ročně na platech hráčů přes šedesát milionů dolarů, nejvíce ve slavné lize.

Steve Yzerman, jenž má v kontraktu ustanovení zaručující nejvyšší plat ze všech spoluhráčů, je nadšený. "Jak se tým posílil, to mě úplně nadchlo," rozplýval se v jednom z amerických deníků. "Prohra v uplynulém play off byla pro nás velkým neúspěchem. Ale teď jsme nadupaní."

Mluvil také s gólmanem Dominikem Haškem. "A když to tady u nás viděl, byl nadšený jako malý kluk."


Detroit má ze všech týmů NHL největší věkový průměr, třinácti hráčům je více než třicet let:

Igor Larionov - 40 let
Chris Chelios - 39
Brett Hull - 37
Dominik Hašek - 36
Steve Yzerman - 36
Steve Duchesne - 36
Luc Robitaille - 35
Brent Gilchrist - 34
Fredrik Olausson - 34
Brendan Shanahan - 32
Sergej Fjodorov - 31
Nicklas Lidström - 31
Kris Draper - 30

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze