Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Yzermanův agent miluje Prahu a fandí Kotalíkovi

14 2003
Praha - Až současné hokejové kometě Aleši Kotalíkovi skončí na jaře smlouva s Buffalem, novou mu zařídí agent Larry Kelly. Jedenapadesátiletý Kanaďan sídlí v Ottawě, odkud šéfuje hokejové sekci firmy Octagon, druhé největší světové společnosti zastupující sportovce. O víkendu přiletěl do Prahy. "Alešův současný úspěch je perfektně načasovaný," říká pečlivě uhlazený a docela upovídaný muž. "Při vyjednávání budeme mít výhodnou pozici. Ten kluk je výrazná osobnost a dává krásné góly."

Mezi Kellyho klienty se třpytí jméno legendárního Steva Yzermana. Centr z Detroitu se zotavuje po složité operaci kolena a rád by se ještě vrátil na led. "Lékaři se snažili poškozený kloub spravit tak, aby Stevie mohl pohodlně chodit a hrát si s dětmi. O hokeji ale vůbec nemluvili," tvrdí Kelly. "Přesto naděje žije..."

Octagon reprezentuje také tenisty Hewitta, Kuertena, Hingisovou nebo atletickou vytrvalkyni Radcliffeovou. Prostřednictvím Larryho Kellyho vstoupil na bohatý český trh s hokejovými nadějemi. Už nyní rozvíjí spolupráci se společností GMG agenta Jiřího Hamala.

"Tři roky jsem zkoušel získat pozici v NHL. A došel jsem k názoru, že je efektivnější spojit se s etablovaným zámořským subjektem," prohlásil Hamal. "Octagon tak například poskytuje servis našemu hráči Aleši Kotalíkovi."

Žertovnější zdůvodnění obchodního sblížení nabídl Kelly: "Já strašně rád jezdím do Prahy. Mohl bych tady klidně pořádat tiskovku každý týden!" Kelly je vytížený právník. Jak říká, telefon mu zvoní každé ráno od sedmi hodin. Magazín The Hockey News jej v žebříčku nejmocnějších a nejvlivnějších postav hokejové říše vyhlásil číslem 58. V mládí hrával americký fotbal.

V pondělí se zajímal o dějiny Československa a letní povodně. "Hrozí, že se velká voda vrátí?" ptal se. Příliš nepromluvil pouze o aktuální kauze Sergeje Fjodorova. Ruský útočník Detroitu se údajně rozhodl od Octagonu odejít kvůli své někdejší přítelkyni Anně Kurnikovové.

Rovněž tenisová diva je klientkou Octagonu, který ji seznámil se zpěvákem Enriquem Iglesiasem, jejím současným partnerem. Fjodorov prý žárlí a zastavil rokování o kontraktu, jenž mu měl vynést 50 milionů dolarů za pět let. Z takové částky by nejméně dva miliony připadly Octagonu, který tudíž choulostivou situaci řeší.

"Já to nemůžu komentovat," řekl Kelly s úsměvem. "Já nemám Sergeje přímo na starosti. Ani nevím, jak to mezi ním a Annou bylo. Nějak se v tom ztrácím." Na oblíbené procházky po Praze měl Larry Kelly dva dny. V úterý letí mapovat hokejové talenty do Finska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze