Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z hotelu do haly v pantoflích

9 2003
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Když hráči snídají, mají výhled přímo na led hokejové haly Globen, která má tvar zeměkoule. Hotel stojí ve Stockholmu, dějišti Švédských hokejových her, hned vedle stadionu. V tom je výjimečnost arény, která je i po deseti letech od otevření pýchou Švédska. „Je to výhoda, že nemusíme cestovat. Tady můžeme mít volný režim. Nečekáme na autobus, do kabiny jdeme, když potřebujeme. V klidu si připravíme hokejky, žádný spěch,“ pochvaluje si obránce Radim Tesařík.

Ostatní podniky Euro Hockey Tour takový přepych nabídnout nemohou. Ve Zlíně zabere přesun z hotelu Moskva na stadion tři minuty chůze. Finská Hartwall Arena je na tom ještě hůř - nejbližší hotely jsou od ní víc než půl kilometru. Na posledním místě je bezkonkurenčně moskevská Baltika. I kvůli půlhodinovým cestám na stadion v Lužnikách se Lenerovi před ruským turnajem v prosinci omluvilo rekordních dvacet hráčů...

Ve Švédsku někteří hráči chodí na trénink jen ve svetru. Desetistupňovým mrazem jen proběhnou. Mohli by jít i v pantoflích. Jedenáctým patrem hotelu totiž vede tunel přímo do haly.

„Včera jsme to zrovna na pokoji řešili s Frantou Kučerou,“ přiznal útočník Jaroslav Hlinka. Minulou sezonu si ve Švédsku protrpěl tříhodinovou cestu ze Stockholmu do Jönköpingu. Kvůli divákům tam organizátoři přesunuli utkání, které bylo součástí finské Karjaly.

„Byli jsme rozlámaní, prohráli jsme a pak jsme se ještě v noci vraceli do Stockholmu,“ vybavil si Hlinka. Zástupci čtyř zúčastněných mužstev si poté odhlasovali, že se bude hrát jen ve městech, která jsou vzdálena od letiště do sta kilometrů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze