Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z tria Omsku reprezentuje jen Vlasák

3 2004
Praha - V ruské hokejové Superlize opět září český útok. V zamrzlém Omsku se našla trojice Vlasák, Patera, Bednář. První dva jsou v desítce bodování. Dva technici a důrazný typ. Ze spodu tabulky poskočil klub díky nim do osmičky. Výkony pomohly Vlasákovi k návratu do reprezentace, po pěti měsících dostal šanci, zítra odjíždí na Švédské hry. Zatím je jediný z trojice...

„Chci se ukázat, hrát na mistrovství světa je můj sen,“ prohlásil Tomáš Vlasák. Ještě nedávno už v něj ani nedoufal. „Nevím, na čem jsem. Trenér Lener se mnou už dlouho nemluvil. Jsem z toho v rozpacích.“

I Pavel Patera má lepší náladu, nedávno dal Petrohradu tři góly. „V ruské lize je to unikát, schoval jsem si puk,“ svěřil se Patera, čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz.

Možná si rozmyslí ohlášený konec v reprezentaci. „Uvidíme. Teď o tom nepřemýšlím. Ale hokej mě už zase začal bavit. Na mistrovství světa v Praze bych hrál rád, ale nemám na to,“ vysvětloval Patera.

Trenér Lener se jeho služeb stále nevzdal, i Vlasák kolegu přemlouvá. „Je pár hráčů, kteří si zaslouží speciální pozornost, a Pavel mezi ně patří. Lajna s Bednářem a Vlasákem začala hrát velice dobře, ale zatím je to asi příliš krátce na to, aby Pavel změnil své rozhodnutí. Teď by nebylo taktické do něj hučet,“ sdělil Lener.

V Rusku má trojice Čechů společný základní cíl: play-off. V dalších se trochu liší. Patera kdysi s úsměvem přiznal, že tam bude do té doby, než si vydělá na dům. V Omsku by rád ještě sezonu zůstal. Vlasák s prodloužením smlouvy váhá kvůli rodině.

Za oběma do Ruska pravidelně jezdí manželky s dětmi. Nedávno byli všichni společně v cirkusu.

Bednář, jenž zapomíná na nepovedené angažmá v NHL, je dobrodružnější povaha. Se spoluhráči se dohodl, že ho vezmou do tajgy na lov.

V trojici nahradil Martina Procházku, který teď pomáhá Kladnu. Hraje na levém křídle, obranné úkoly po něm převzal Patera. I Bednář už dal v zápase také tři góly. A kdy se protlačí do reprezentace? „Nebudu se nikam cpát, už pětkrát jsem byl vyhozen, takže nemám žádné iluze,“ řekl Bednář.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze