Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Za něco jsem zodpovědný, řekl Pařízek

1 2004
České Budějovice - Pád českobudějovických hokejistů z extraligy bere zčásti generální manažer Jaroslav Pařízek na sebe. Ale na sestupu do I. ligy má podíl celý klub, míní zároveň. Od prosince loňského roku nebyla situace v klubu dobrá. Pařízek řekl, že výměnu trenérů Ťoupala a Koldy za Pouzara a Caldra inicioval prezident klubu František Vavroch.

Nejdříve se prý dohodl s potenciálními nástupci a teprve potom záměr oznámil generálnímu manažerovi. "Nakonec jsem se změnami souhlasil, i když jsme to mohli řešit třeba i změnami v kádru," uvedl Jaroslav Pařízek.

Za vinu však napětí v klubu od zmíněného prosince nedává prezidentovi klubu. "Bylo zde zlé ovzduší a to vydrželo do konce sezony," uvedl.

Vrátil se k nucenému odchodu hráčů Hudáčka, Turka a Suchánka. Řekl, že od 9. kola byli hokejisté Hudáček a Turek v obraze. "Byli připravováni na změnu," dodal.

Zároveň však řekl, že od 9. kola s klubem přestaly ostatní kluby extraligy ohledně trejdů spolupracovat. "Mohl jsem to řešit i jinak," uznal. "Ale když jsme se po odchodu obou hráčů zvedli a byli jsme na dvanáctém místě, klepali mi lidé na rameno a říkali mi, že jsem to udělal dobře."

Odchod obránce Suchánka byl jiný. Neřešil se v kabině před ostatními hráči jako odchod Hudáčka a Turka. "Dohodli jsme se, že pokud se Suchánkovi nebude dařit, že skončí," uvedl Pařízek dále.

Zavelel mu po prohře mužstva v Liberci a řekl mu, že s ním chce mluvit. "Já vím, nejde mi to," říkal prý sám od sebe rovnou Suchánek. "Mě bolí záda a já bych skončil," řekl prý dále zkušený bek. "V jeho případě mám čisté svědomí, nevyhodil jsem ho," ujistil Pařízek.

V současnosti za sebou má spolu s Pouzarem a Caldrem pohovory s hráči. "Osmdesát až osmdesát pět procent hráčů chce zůstat a pomoci zpět do extraligy," sdělil Pařízek.

Některé špičkové hokejisty kádru by klub pustil do konce ledna na hostování do extraligy a potom by se hráči vrátili a pomohli by k návratu českobudějovického týmu mezi elitu. "Jedná se tak o tři čtyři hráče," spočítal si manažer.

Kdo odejde a kdo ne, to neupřesnil. Ve čtvrtek se to mají hráči dozvědět v kabině, aby jim bylo jasné, že nejsou sami, kdo chce pomoci klubu k návratu do extraligy.

I Bacul, který má smlouvu v Karlových Varech, by prý raději zůstal na jihu Čech. Mezin nejednal. Je s běloruskou reprezentací a ve středu mu transfer v Českých Budějovicích skončil. "Jinak mají hráči buď smlouvy tady, nebo jsou beze smluv," řekl Jaroslav Pařízek.

V pondělí zasedá správní rada HC České Budějovice. Pařízek opět nabídne, že skončí. "Ale nechci, aby někdo říkal, že jsem utekl. Pokud bude zájem, budu v práci v klubu pokračovat."

Rozsáhlé hodnocení sezony generálního manažera klubu Jaroslava Pařízka:
    1. díl    
    2. díl    
    3. díl   Najdete na iDNES.czmobilní verze