Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za osmnáctku nastoupí Čech, Polák i Olesz

29 2003
Praha - Na turnaji hokejistů do dvaceti let v Příbrami, Strakonicích a Písku od 5. do 9. února se v českém výběru představí čtyři účastníci letošního mistrovství světa v Kanadě. Trenéři Jiří Kalous a Zdeněk Pavliš mezi dvaadvacítku hráčů zařadili útočníky Jakuba Klepiše, Romana Vondráčka, Milana Michálka a Jakuba Koreise. Michálkova účast je však nejistá, neboť je náhradníkem v týmu Slavomíra Lenera pro Švédské hokejové hry. Českou reprezentaci do osmnácti let čeká poslední turnaj před světovým šampionátem v ruské Jaroslavli. V nominaci nechybí ani trojice hráčů s bohatými zkušenostmi ze seniorské extraligy - havířovský brankář Jakub Čech a útočníci Vojtěch Polák z Karlových Varů s vítkovickým Rostislavem Oleszem.

Turnaj "dvacítek"
"Pro některé hráče to je první start v této věkové kategorii, takže budou teprve získávat zkušenosti. Navíc je to turnaj v domácím prostředí, takže se hráči budou chtít předvést," uvedl Kalous, podle nějž patří ročník 1984 mezi ty kvalitnější. "Dokázali to ziskem medaile na mistrovství světa osmnáctek. Nový trenér pan Hadamczik bude mít z čeho vybírat," dodal Kalous.

Nominace:
Brankáři:
Tomáš Pöpperle (Sparta Praha), Štefan Žigárdy (Vsetín),
obránci: Ondřej Staněk (Slavia Praha), Ondřej Němec (Vsetín), Jakub Evan (Kladno), Michal Barinka (České Budějovice), Tomáš Fojtík (Havířov), Lukáš Keltyčka (Plzeň), Jiří Hunkes (Třinec), Ctirad Ovčačík (Liberec),
útočníci: Jakub Klepiš, Martin Malát, Tomáš Czabi (všichni Slavia), Jakub Koreis, Roman Bílek (oba Plzeň), Patrik Stejskal, Jiří Řípa (oba Třinec), Roman Vondráček (Sparta), Michal Hlusička (Kladno), Milan Michálek (České Budějovice), Patrik Valčák (Ostrava), Lukáš Pabiška (Liberec).
 
Program turnaje:
Středa 5. února: 15:00, Švýcarsko - Finsko (Příbram), 18:00, Česko - Švédsko (Strakonice).
Čtvrtek 6. února: 15:00, Německo - Finsko (Strakonice), 18:00, Česko - Švýcarsko (Příbram).
Pátek 7. února: 15:00, Finsko - Švédsko (Písek), Švýcarsko - Německo (Strakonice).
Sobota 8. února: 15:00, Švédsko - Švýcarsko (Písek), 18:00, Česko - Německo (Strakonice).
Neděle 9. února: 13:00, Švédsko - Německo (Strakonice),

Turnaj "osmnáctek"
V zápasech v domácím prostředí v Praze-Letňanech, Kralupech nad Vltavou a Mladé Boleslavi otestují formu svěřenců trenérů Karla Najmana a Jaroslava Becka týmy Ruska, Švédska, Finska a Spojených států. Mistrovství světa se hraje v Jaroslavli od 12. do 22. dubna.

Nominace:
Brankáři: Jakub Čech (Havířov), Tomáš Štůrala (Zlín),
obránci: Lukáš Špelda (Slavia), Jakub Lašek (Litvínov), Josef Hrabal (Vsetín), Ladislav Šmíd (Liberec), Lukáš Pulpán (Plzeň), Pavel Matzke (Třinec), Lukáš Bolf (Sparta), Petr Hořava (Kladno),
útočníci: Lukáš Kašpar, Jakub Petružálek (oba Litvínov), Karel Hromas, Ivo Kratěna (oba Sparta), Milan Hluchý, Martin Růžička (oba Kladno), Vojtěch Polák (Karlovy Vary), Kamil Vávra (Pardubice), Rostislav Olesz (Vítkovice), Václav Meidl (Havířov), Jakub Šindel (Slavia), Jan Steber (Třinec).
Náhradníci:
brankář: Vladislav Koutský (Pardubice),
obránci: Petr Macháček, Lukáš Vomela (oba České Budějovice), Adam Štěpán (Havířov),
útočníci: Martin Krayzel (Havířov), Martin Foldyna (Přerov), Michal Pešek (Sparta).

Program Turnaje pěti týmů do 18 let v České republice (4. - 9. února - Praha-Letňany, Kralupy nad Vltavou, Mladá Boleslav):
Úterý 4. února: 15:00, Finsko - USA (Praha), 18:00, Česko - Rusko (Ml. Boleslav).
Středa 5. února: 18:00, Česko - Švédsko (Kralupy).
Čtvrtek 6. února: 15:00, Finsko - Švédsko (Praha), 18:00, USA - Rusko (Kralupy).
Pátek 7. února: 15:00, Švédsko - USA (Praha), 18:00, Česko - Finsko (Ml. Boleslav).
Sobota 8. února: 18:00, Rusko - Finsko (Kralupy).
Neděle 9. února: 13:00, Rusko - Švédsko (Praha), 17:00, Česko - USA (Praha).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze