Za přesunutí v sestavě se Kristek odvděčil gólem

Zlín - Jen občas se zlínský hokejista Jaroslav Kristek objevil na ledě v první třetině domácího souboje s Karlovými Vary. Začínal ve čtvrtém útoku, který kvůli řadě vyloučení moc šancí nedostal. Kristek přesto vstřelil vítězný gól.

Pomohlo mu, že od druhé třetiny jej trenéři posunuli do první formace k Leškovi a Melenovskému. Ve 35. minutě zvýšil na 2:0, tým nakonec zvítězil 4:1.

"V první třetině jsem si moc nezahrál, ale to je úděl čtvrté lajny. Naštěstí pro mě pak trenéři sestavu přeházeli," řekl Kristek, který skóroval pošesté v sezoně.

Začal jste ve čtvrté útoku, pak vás trenéři přeřadili do první formace. Jak se lišily vaše úkoly?
Třetí a čtvrtá lajna dostaly za úkol soupeře napadat, i když držel puk ve svém obranném pásmu. Naopak první dvě hrály stejný zatažený styl jako v minulých zápasech.

V letošní sezoně sestavou putujete. Hrál jste centra, nalevo i napravo. Která pozice vám sedí nejvíc?
Levé křídlo jsem nikdy dřív nehrál, nesedělo mi to tam. Ale trenér mě tam dal, protože jinde pro mě nebylo místo. Tentokrát mě naštěstí posunul doprava, což mi vyhovuje.

Zůstanete v elitní formaci i po týdenní reprezentační přestávce?
To nikdo neví. Pokud ano, museli bychom se lépe sehrát.

Při vašem gólu si hosté stěžovali, že předcházející rána Melenovského trefila brankáře Přikryla do masky. Jak jste viděl celou situaci?
Žádný zvuk masky jsem neslyšel. Bylo to spíš od ramene. Puk letěl do vzduchu a když padal, snažil jsem se ho trefit ze vzduchu.

Výsledek je jednoznačný, ovšem Karlovy Vary vás hodně trápily. Proč?
Bavili jsme se o tom, že po sobotním televizním zápase a dlouhém cestování by mohli být unavení. Ale neplatí to vždy. V sobotu prohráli, body proto chtěli získat u nás. Hráli velice dobře, jejich silový hokej nám nevyhovuje. Náš výkon nebyl dobrý. Minule proti Slavii jsme hráli lépe, přestože jsme prohráli.