Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Za rok čeká hokejisty na mistrovství světa severský trojboj

Česko - Dánsko, Rolinek cloní před brankou | foto: Reuters

18 2008
Finsko, Norsko, Dánsko. Čeští hokejisté se v základní skupině příštího mistrovství světa utkají se třemi severskými soupeři. O nasazení týmů pro příští šampionát, který bude hostit Švýcarsko, rozhodl aktuální žebříček Mezinárodní hokejové federace.

Česká republika na právě skončeném šampionátu klesla ze čtvrtého na páté místo. Nadcházející šampionát je na programu od 24. dubna do 10. května 2009.

Skupina D s českým týmem se bude hrát na předměstí Curychu v Klotenu v hale pro šest tisíc příznivců.

Na stejném místě se uskuteční zápasy skupiny A, kterou tvoří Kanada, Slovensko, Bělorusko a nováček elitní skupiny z Maďarska.

. Složení základních skupin MS 2009

(Bern a Curych-Kloten; 24. dubna - 10. května 2009)

Skupina A: Kanada, Slovensko, Bělorusko, Maďarsko.
Skupina B: Rusko, Švýcarsko, Německo, Francie.
Skupina C: Švédsko, USA, Lotyšsko, Rakousko.
Skupina D: Finsko, Česko, Norsko, Dánsko

V Bernu se v béčku představí Rusko, Švýcarsko, Německo a Francie a v céčku Švédsko, USA, Lotyšsko a Rakousko.
Osmifinálové skupiny vytvoří podle modelu posledních let první tří týmy ze skupin A a D, B a C a zůstanou ve svých působištích ze základní části.

Při vzdálenosti mezi Bernem a Curychem pouhých 120 kilometrů se vrací světový šampionát k předešlému hracímu modelu ve čtvrtfinále, kde se bude hrát opět křížem (1E - 4F, 2E - 3F, 1F - 4E, 2F - 3E).

Letos v Québeku na sebe v boji o semifinále narazily týmy z osmifinálové skupiny E a v Halifaxu zase ze skupiny F. Poslední týmy v základní skupinách se utkají systémem každý s každým, letos v Kanadě se hrálo mezi 4A - 4D a 4B - 4C play out na dva vítězné zápasy.

Čtvrtfinálové, semifinálové zápasy, duel o 3. místo i finále se uskuteční v Bernu, kde bude kapacita pro šampionát deset tisíc diváků.

(Bern a Curych-Kloten; 24. dubna - 10. května 2009):

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze