Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Za rok opět s Němci a Kazachy

12 2004
Innsbruck - Historie se bude opakovat, hokejová reprezentace se na příštím mistrovství světa opět střetne s Německem, Švýcarskem a Kazachstánem. Rozhodl o tom los turnaje v Innsbrucku, který tyto soupeře přisoudil Česku do vídeňské skupiny D. Ve Vídni budou hrát i Slováci, kteří mají ve skupině Rusko, Bělorusko a domácí Rakousko.

Hokejoví fanoušci mají jedinečnou šanci vytvořit i za rok národnímu týmu domácí prostředí. Do dějiště utkání reprezentace na světovém šampionátu to budou mít od hranic slabou hodinku cesty.

Mužstvo odehraje své zápasy ve Vídni, kde získalo Česko v roce 1996 první titul od rozdělení federace. "V tomto směru jsme spokojeni, mohlo by to být podobné jako před osmi lety," řekl manažer reprezentace Zbyněk Kusý. "I když Innsbruck je krásné město, přece jenom je to pro českého fanouška trochu z ruky," řekl.

Soupeřem národního  týmu bude Německo, Švýcarsko a Kazachstán. "Žádné překvapení," směje se obránce Jarosalv Špaček, v posledních letech pravidelný účastník světových šampionátů.

 V osmifinále pak může reprezentace narazit na tři mužstva ze čtveřice Slovensko, Rusko, Rakousko, Bělorusko.

Stejně jako na letošním turnaji se tak čeští hokejisté v případném čtvrtfinále zřejmě nevyhnou silnému soupeři. Skupiny v Innsbrucku totiž svedly dohromady regionální rivaly: Kanadu s USA a Švédsko s Finskem, s nimiž je ve skupině i Dánsko.

"Přesto je to lepší než letos," tvrdí Špaček. "A že pak v klíčovém utkání půjdeme zase na silného soupeře? To je jedno, letos měli být  nejslabší ze čtveřice Američané a my jsme stejně nepostoupili," říká obránce, který poslední duel Česka nehrál kvůli zranění chrupavky v koleni.

"Nevidím v tom nevýhodu, silným se stejně nevyhnete," souhlasí Kusý. "Aspoň nás na rozdíl od posledního mistrovství prověří v osmifinále dva silní, zápas se Slovenskem navíc bude velmi atraktivní."

Mistrovství světa se uskuteční mezi 30. dubnem a 15. květnem. Detailní časový plán a rozpis zápasů bude schválen a oficiálně oznámen 22. května a ve stejný den začne i prodej vstupenek na příští světový šampionát.

Cena balíčku dvou utkání v základní skupině se bude pohybovat od 25 do 70 eur, finálový balíček, který zahrnuje dva semifinálové zápasy, utkání o třetí místo a finále, bude stát 90 až 340 eur.

Mistrovství by mohlo přilákat do země spoustu fanoušků, Rakousko má podoběn výhodnou geografickou polohu jako Česko. Po postupu Slovinska do elitní šestnáctky sousedí dokonce s pěti účastnickými zeměmi. Invaze fanoušků lze čekat hlavně z Německa, Česka a Slovenska.

Skupina A (Vídeň): Slovensko, Rusko, Rakousko, Bělorusko.
Skupina B (Innsbruck): Kanada, USA, Lotyšsko, Slovinsko.
Skupina C (Innsbruck): Švédsko, Finsko, Ukrajina, Dánsko.
Skupina D (Vídeň): Česko, Německo, Švýcarsko, Kazachstán.

První tři z obou vídeňských skupin postoupí do osmifinalové skupiny E, ve skupině F se pak setkají první tři z obou innsbruckých skupin. Ve čtvrtfinále se střetnou křížem musžtva E1 - F4, E2 - F3, E3 - F2 a E4 - F1.

Autor:


Jobs Contact
Technolog ve strojírenství (30.000 - 40.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze