Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za týden se rozhodne, zda Praze zůstane MS

4 2001
Praha - Mimořádné zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, které začátkem příštího týdne proběhne v Německu, a následný kongres Mezinárodní hokejové federace IIHF rozhodnou o tom, zda se v roce 2003 uskuteční světový šampionát v Praze. Předseda českého svazu Karel Gut včera telefonicky informoval šéfa IIHF René Fasela o posledních komplikacích. Ty nastaly, když finský investor MultiAreena ve čtvrtek oznámil, že v termínu nestihne postavit halu na Hagiboru. "Jen hokejové hnutí může rozhodnout, že pořádání šampionátu vzdáme. Já sám k tomu nemám pravomoc," řekl Gut v rozhovoru pro iDNES.

Kongres IIHF začíná ve čtvrtek, do té doby chce Gut svolat do Hannoveru mimořádné zasedání výkonného výboru ČSLH. "Snad to nebude problém, většina jeho členů je teď stejně v Německu," říká Gut. Nejvyšší orgán má rozhodnout o tom, zda se definitivně vzdá pořadatelství MS, nebo jej bude před IIHF hájit.

Po prohlášení MultiAreeny už nastává kritická situace. Pokud se Gutovi nepodaří přesvědčit kongres, bude šampionát Praze odejmut. Postavení nové haly totiž bylo základní podmínku pořadatelství.

Pak teprve bude záležet na diplomatickém jednání, zda bude moci český hokej vyměnit termín s Finskem, kde se má MS konat v roce 2004, nebo o něj definitivně přijde. "Samozřejmě chci, aby se u náš šampionát konal," potvrdil Gut.

Pokud by padla možnost pořádat mistrovství v roce 2003, bude předsedovou prioritou získat termín o rok později. "Když naše hokejové hnutí před lety přišlo s plánem na pořádání mistrovství, chtěli jsme ho mít v roce 2003 nebo 2004. To chceme i nadále splnit. Pokud to nevyjde, do ničeho dalšího se už hrnout nebudeme," potvrzuje Gut.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze