Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zábava žen v Davosu: hokej, lyže a saně

31 2004
Davos - (Od zvláštní zpravodajky MF DNES) - Kousek pod stropem hokejového chrámu v Davosu sedí při zápasech Sparty skupinka Čechů. Manželky, přítelkyně, synové... Sparta poprvé pozvala rodinné příslušníky na Spengler Cup, tradiční turnaj ve svátečním období. Možná i to jí pomohlo do pátečního finále.

"Bylo to báječné překvapení," říká Dana Kadaňková, přítelkyně útočníka Michala Broše.

"Je to zpestření. Je to fajn, když už Vánoce netrávíme doma," doplnil obránce Robert Schnábel.

Ne každý hráč však s sebou doprovod vzal. Proti kanadské výpravě je česká skupinka podstatně menší. Partnerky sparťanů se musely při vzájemném zápase dokonce ozvat. "Mají tu spoustu dětí, a tak došlo i na naše místa," říká Kadaňková.

I program manželek se na turnaji řídí režimem hokejistů. Zatímco partneři trénují, ony jdou lyžovat, na procházku nebo na kávu. A fandí na zápasech. "Jasně že se necháme strhnout mexickou vlnou. Atmosféra je tu skvělá, úplně jiná. Lidi tu turnajem žijou," líčí Martina Vodičková, partnerka beka Schnábla.

A také se seznamují, většinou se ještě nikdy předtím neviděly. Teď už po večerech pořádají dámská sezení. "Probíráme hokej a nadáváme," prozrazuje se smíchem Kadaňková.

Sparta v zápasech střídá hráče, a tak když měl její přítel volno, vyrazili lanovkou na Jakobshorn. "My se taky snad někam podíváme," věří Vodičková. "Na lanovku, projít hlavní ulici, nakoupit suvenýry."

Stejně jako fanoušci, i partnerky se mají na Spengler Cupu bavit. A tak pro ně pořadatelé hned na pondělí nachystali dopolední program. Z hotelu je odvezli na statek, kde čekalo občerstvení, vyhrávala muzika. "Děti se vozily na ponících, dostaly dárky. Pastelky, omalovánky, bonbony, tašku," vypráví Kadaňková.

Zasněženým údolím se pak výprava vezla v šestimístních saních tažených koňmi. "Pěkně pod dekou. Ještě nám dali termosku s dobrým punčem," doplňuje Vodičková.

 Jízda končila u restaurace s číšníky oblečenými v krojích. Podávalo se tradiční sýrové fondue. "To bylo dobré. Uděláme si ho i doma," těší se Schnáblova přítelkyně. Kadaňkové se domů ani nebude chtít. "Jela bych sem v létě znovu na turistiku. Nebo na líbánky," zasní se.Najdete na iDNES.czmobilní verze