Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zabrzdí jihlavští hokejisté Třebíč?

17 2001
Jihlava - Vzájemný zápas mezi Jihlavou a Třebíčí asi nemohl být načasován lépe a přesněji. V jubilejním desátém kole první hokejové ligy se nečeká zajímavější duel než právě ten, který bude sehrán večer na Horáckém zimním stadionu. Utkají se nejen rivalové ze sousedství, ale i celky ze špice tabulky: Dukla po devíti zápasech soutěž vede, Horácká Slavia je čtvrtá. Třebíč navíc v posledních pěti zápasech neprohrála, a pokud by Jihlavu na jejím ledě zdolala, ztrácela by na svého rivala pouhé dva body.

"Doufám, že kluci budou pokračovat ve zlepšeném výkonu z posledních zápasů. Na Duklu jedeme s tím, že nemáme co ztratit - chceme domácí potrápit a neodjet s prázdnou," konstatoval manažer Třebíče Karel Čapek. "Dukla se bude muset snažit vyhrát, což by nám mělo vyhovovat."

Spokojenost s dosavadními výsledky panuje pochopitelně také v Jihlavě. "Zatím hrajeme tam, kde jsme si před sezonou přáli hrát," potvrdil manažer Dukly Augustin Žák. "Chceme vyhrát základní část, a tak jdeme zápas od zápasu za tímhle cílem. Derby s Třebíčí bude ale přece jen trochu jiné než všechna ostatní utkání."

Výjimečnost dnešního souboje si uvědomuje i soupeř Dukly. "Nikdo nemůže tvrdit, že to bude zápas jako každý jiný, protože tak to prostě není," prohlásil Čapek.

Ani cíl Horácké Slavie se však v průběhu úvodních devíti kol prvoligové soutěže nezměnil. "Rádi bychom postoupili do play off z co nejvýhodnější pozice," zopakoval manažer Horácké Slavie.

Jihlavské mužstvo ještě neztratilo venku ani jediný bodík, naopak na vlastním stadionu Dukla remizovala s průměrným Berounem a minulý týden dokonce prohrála s Libercem. "Porážka od Liberce nás dost mrzela. Je fakt, že doma jsou naše výkony zatím trošku horší, ale věřím, že tentokrát vyhrajeme," prozradil Žák.

O kvalitu vzájemného souboje ani v jednom táboře obavy nemají. "Jsem přesvědčen, že to bude kvalitní utkání s dobrou atmosférou a nebudou žádné nepřístojnosti. Hráči se snad budou soustředit jen na hru a svůj sportovní výkon," poznamenal Čapek.

Jihlavští hráči budou spoléhat i na výhodu domácího prostředí a podporu svých příznivců. "Derby by mělo mít patřičný náboj, snad přijdou alespoň tři čtyři tisíce diváků," řekl manažer Dukly.

Prestižní souboj Dukly a Horácké Slavie začíná v 17.30 hodin.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze