Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začala příprava na šampionát 2003

22 2001
P l z e ň - Na plzeňském zimním stadionu začala v těchto dnech rekonstrukce ledové plochy, první etapa přípravy stadionu na světový šampionát v roce 2003. "Začíná se s bouráním základů ledové plochy a mantinelů. To bude trvat asi týden a pak se začne dělat podklad pro novou plochu. Tyto práce musí být hotové do 20. června, pak musí beton měsíc vyzrát, první led na nové ploše by měl být kolem pětadvacátého července," informoval ředitel HC Keramika Plzeň Zdeněk Haber o začátku příprav na uspořádání jedné ze skupin mistrovství světa v roce 2003.

Kolem nové plochy přibudou nové mantinely finské výroby. "Budou stejné jako na stadionech v Norimberku, Kolíně nad Rýnem či Petrohradě. U nás jsou na zimním stadionu v Pardubicích," přiblížil Zdeněk Haber jak se plzeňští organizátoři snaží vyhovět požadavkům a pokynům IIHF.

Kromě nové ledové plochy se v letošním roce stačí ještě provést rekonstrukce vzduchotechniky v západní části stadionu - v prostoru kabin extraligového mužstva, rekonstrukce kabin ve východní části a nástavba nad částí hospodářské budovy o jedno patro. V příštím roce dojde na výměnu sedadel v hledišti.

"Zatím vybíráme nejvhodnější typ. Budou z umělé hmoty. Míst k sezení bude na stadionu osmdesát procent, zbytek budou místa k stání," poznamenal ředitel plzeňského hokejového klubu. V Plzni vyroste i nová krytá ledová plocha.

"Předpokládám, že výstavba začne letos v srpnu, rozpočet na stavbu se pohybuje kolem pětašedesáti milionů korun. Bude se stavět bez přestávky, aby v létě roku 2002 byla hotová a od 1. září mohla být v provozu. Proto nepočítáme, že se na druhé ledové ploše bude hrát, či že bude k dispozici pro volné bruslení," řekl ke stavbě nového objektu Zdeněk Haber.

Ředitel HC Keramika Plzeň nepředpokládá, že při stavebních pracích na rekonstrukci stadionu vznikne nějaký problém. Má však obavy, aby Plzeň splnila podmínky pro ubytování účastníků šampionátu. "V hotelech musí být kapacita nejméně čtyři sta čtyřhvězdičkových míst. To v Plzni zatím není. Pokud majitelé ubytovacích zařízení nezačnou včas s rozšiřováním počtů potřebných lůžek, můžeme dokonce o pořadatelství skupiny mistrovství přijít," upozornil na možné potíže Zdeněk Haber.

Nejvíce účastníků šampionátu má být ubytováno v hotelu Slovan, organizátoři uzavřeli smlouvu s hotelem Panorama a hotelem Viktoria. Hotel Rosso má sloužit jako zázemí pro rozhodčí a oficiální delegáty IIHF. "Jestliže vedení hotelu Slovan dodrží slovo, najde zde odpovídající zázemí přibližně čtyři sta hostů. Jde jen o to, aby všechny práce na rozšíření ubytovací kapacity skončily včas," dodal ředitel HC Keramika Plzeň.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze