Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Záchranáři už ošetřili 17 fanoušků

26 2004
První dny mistrovství světa v hokeji přinesly práci záchranářům. O víkendu ošetřili sedmnáct lidí. Tři z nich skončili v nemocnici. "Ostatní byli ošetřeni na místě, většinou s lehkými úrazy nebo nevolností," vypočítal mluvčí pražské záchranné služby Marek Uhlíř.

Doplnil, že počet ošetřených i charakter případů odpovídá jejich očekávání.

Podle Uhlíře byli do nemocnice převezeni návštěvníci, které postihl infarkt, epileptický záchvat a jeden z nich si vyvrtnul kotník.

"Pokud je na jednom místě patnáct tisíc lidí, tak pravděpodobnost, že se něco stane, je větší. Tito lidé by měli pravděpodobně problémy i kdyby zůstali doma," poznamenal mluvčí záchranářů.

V ostatních případech šlo většinou o lehké problémy způsobené koncentrací lidí, nedodržením pitného režimu či reakcí na psychické vypětí. Zdravotníci návštěvníkům Sazka Areny pomáhali s odřeninami, bolestmi hlavy, problémy s vysokým tlakem či zvýšenou teplotou.

Pražští záchranáři mají ošetřovnu přímo v hale. "Měli jsme možnost vybavit si ji podle svého. Takže je tam například lékárna, nebo přístroje na umělou ventilaci plic či EKG," doplnil Uhlíř. Stanoviště je přímo napojeno na dispečink záchranné služby na telefonním čísle 155 i na bezpečnostní službu Sazka Areny.

Na každý zápas i trénink podle Uhlíře dohlíží tým zdravotníků s lékařem. V hale sledují situaci i studenti zdravotních škol, kteří podle situace buď přivolají lékaře či sami poskytnou pomoc.

Počet zdravotníků, kteří v hale při utkáních jsou, závisí podle něj na tom, kolik se očekává diváků. Může jich být až 30, k dispozici budou až čtyři sanitky.

"Jedna ze sanitek s lékařem je přímo u ledové plochy," připomněl mluvčí záchranářů. Dodal, že záchranáři jsou tak připraveni pomoci lékařům jednotlivých hokejových týmů a mohou zasáhnout i přímo na hrací ploše.

Autoři:


Témata: Metropole, Sazka

Najdete na iDNES.czmobilní verze