Zachytal jsem si slušně, přiznal Hudáček

20 2001
Z l í n - Zlínští hokejisté mohou nadále snít o tom, že postoupí do semifinále play off. Fantastický výkon brankáře Vladimíra Hudáčka v pátém utkání čtvrtfinále ve Vsetíně je zachránil od předčasné dovolené. Reprezentační gólman má za sebou jeden z nejlepších zápasů v kariéře. Zlikvidoval 55 střel, hlavně díky němu Zlín překvapivě vyhrál 2:0. "Zachytal jsem si slušně," poznamenal o vsetínské kanonádě Hudáček, jenž poprvé udržel čisté konto v play off.Zde najdete další zajímavosti o zápase
Domácí celý zápas mohutně tlačili, chtěli za každou cenu sérii ukončit. Pokaždé však naráželi na zeď jménem Hudáček. Ten své spoluhráče podržel nejvíc v úvodní části, kdy měl 21 zákroků. "Když se podaří všechno chytit, člověk se cítí dobře. Horší by bylo, kdybych inkasoval," uvedl o první části.

Devětadvacetiletý brankář navzdory drtivému náporu domácích v první třetině označil za nejtěžší chvíle až závěrečné minuty. Domácí prohrávali, snažili se nečekaný vývoj zvrátit. "Všechno dali do útoku, puk lítal kolem, jednou trefili tyčku. Měli jsme štěstí," skromně uvedl a dodal, že se trošku obával, aby se neopakoval scénář třetího souboje.

V něm Zlín v závěrečných třech minutách ztratil vyhraný zápas. "Naštěstí jsme to ustáli. Kluci si dávali větší pozor." Zlínská výhra prodloužila sérii, blíž semifinále je pořád Vsetín. Navíc může počítat s jednou výhodou. V play off na stadionu Luďka Čajky ještě neprohrál. Pokud Zlín chce čtvrtfinále prodloužit, musí přepsat historické anály. "Proč by se to nemohlo podařit, všechno jednou končí," ptá se Hudáček.

"Letos jsme poprvé vyhráli ve Znojmě nebo po dlouhé době doma prohráli s Českými Budějovicemi. Je to rok zlomů," přidal své argumenty.

Zlínský gólman Vladimír Hudáček kryje střelu Jána Pardavého ze Vsetína v pátém čtvrtfinálovém utkání play off