Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Začíná velký souboj hokejových gigantů

6 2003
Kladno, Jihlava - Dva mnohonásobní mistři republiky - Kladno a Jihlava - se utkají ve finálové sérii první hokejové ligy. Kladno, které začíná doma, bude před čtvrtečním prvním duelem kompletní. Na rozdíl od semifinálové série, kdy tým postihla doslova zdravotní kalamita a ze sestavy vypadával kvůli chřipce či zranění jeden borec za druhým. Stále sice chybějí dlouhodobí marodi Kameš (sádru už na noze nemá, ale rehabilituje) s Hořavou (podezření na mononukleózu), uzdravili se však Klimt, Havel, Chatrnúch a nakonec i Fink. Zde můžete sledovat průběžné stavy finále 1. ligy

"Soustředili jsme se na to, aby co možná nejrychleji nabrali kondici," řekl trenér Zdeněk Müller, který tak opět může po delší době nasadit čtyři kompletní formace a zřejmě tak také učiní. Mírný problém s tricepsem má Zajíc, nastoupit ale míní. "Uvidíme jak to půjde, ale jde o play off," tvrdí kapitán.

Mužstvo se shoduje, že na jasné výhry nad Jihlavou v základní části (6:2 a 7:2) musí zapomenout, čeká ho úplně jiný soupeř. "Myslím, že to bude hodně o obraně," domnívá se kladenský kanonýr posledních dnů Mojmír Musil, jenž si už finále proti Jihlavě vyzkoušel. Před rokem spolu s Vítězslavem Jankovýchem ještě v libereckém dresu pomáhali Bílým tygrům k výhře 3:1 v sérii.

"Bylo tam dost emocí. Vzpomínám i na useknutý článek prstu spoluhráče Pospíšila od mého jmenovce," vybavil si mnohokrát propíraný zákrok Františka Musila. Podobně jako domácí o vyřazovací části smýšlejí i hosté. "Play off je něco úplně jiného než dlouhodobá soutěž, na ty dvě prohry už jsme dávno zapomněli," říká hrající kouč Dukly Petr Vlk.

Stejně jako Musil si zlepšené hry Dukly v posledních měsících všiml trenér Zdeněk Müller. Podle něj má s příchodem Moravy lepší obranu a zásluhou Petra Kaňkovského vynikající přesilovky. "V početní výhodě je hodně nebezpečný, vše se točí kolem něho. Výborný je také Bakus," varuje kouč.

Ten využije i poznatků odchovance jihlavského klubu Patrika Finka, který spoustu dnešních protihráčů i hru chlapíků z Vysočiny dobře zná. "Pár maličkostí jsem trenérům naznačil, ale určitě i oni sami z videokazet a sledování zápasů leccos pochytili," tvrdí na sérii natěšený Fink, jehož naražené rameno dával dohromady proslulý fyzioterapeut Pavel Kolář.

Fink objevil v regionálních novinách i jednu konkrétní informaci. "Píší tam, že chytat bude Suchan, tak uvidíme," krčí rameny Müller. Po čtvrtečním začátku pokračuje série v pátek rovněž v Kladně, v neděli se přesouvá na Vysočinu. V pruhovaném dresu se bude střídat dvojice rozhodčích Smeták - Kubeš.

Trenér Dukly Jiří Režnar se z Kladna chce vracet aspoň s jedním vítězstvím, aby se v Jihlavě muselo hrát dvakrát. "V případném pátém utkání na Kladně už by bylo možné všechno," tvrdí. Jihlava přešla ve vyřazovací části dramaticky přes Písek (3:2) a suverénně přes Chomutov (3:0). Zápasy šly v rychlém sledu, až po páteční výhře na severu Čech si hráči konečně vydechli.

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze