Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zahlcený Hejda už nemohl

9 2004
Stockholm - Zkažená přihrávka, ztracený puk, pád při neohrabané otočce. Tolik chyb, co napáchal za dvě třetiny zápasu proti Švédům, jinak hokejista Jan Hejda neudělá za dva týdny. „Měl jsem toho dost,“ řekl statný bek. „Z každého střídání jsem se vracel hrozně zahlcený a na střídačce jsem se nestačil vydýchat.“ O druhé pauze ho trenéři raději stáhli.

Vyčerpaný Hejda se v šatně koukal na televizi, žádal o přednostní masáž. „Asi si v hotelu napustím vanu a pak si lehnu do postele. Večer mě nikdo nikam nedostane,“ prohlásil.

Hejda je obětí stále náročnějšího programu hokejistů v Evropě. V pondělí podstoupil v moskevském CSKA pod koučem Tichonovem dvoufázový trénink, v úterý nastoupil k přípravě proti ruské reprezentaci.

Ve středu se přesunul do Finska, kde ve čtvrtek pomáhal k vítězství Česka 2:1. V pátek letěl do Stockholmu, kde v sobotu i v neděli hrál. „Doteď mám za sebou čtyřiaosmdesát mačů,“ spočítal si.

V sezoně nevynechal žádnou akci reprezentace. Ani ho nenapadlo, aby se omluvil. Patří do nepříliš početné skupiny hráčů z evropských soutěží, kteří mají reálnou naději na účast na mistrovství světa v Česku.

V noci na neděli si vydatně odpočinul. Druhý den proti Rusům už si vedl o dost lépe.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze