Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Majitel odvolal kouče: Můj syn hraje málo! Na protest skončil celý tým

TADY KONČÍME. Hokejisté amerického týmu Flint Firebirds na protest proti odvolání kouče skončili také. | foto: AP

9 2015
Také v zámoří mají svůj případ „Klášterec“. Zatímco u nás šlo o to, že hokejisté včetně syna trenéra Michala Jägera se zveřejněním kompromitujícího videa postarali o koučův konec, v juniorské OHL se hráči naopak postavili za trenéry. A přidal se i syn majitele, který celý realizační tým zničehonic odvolal.

Možná tahle zpráva, kterou zveřejnily i velké zpravodajské servery, není pro české fanoušky tak zajímavá, ovšem skandál v americkém klubu Flint Firebirds je na internetu hodně diskutovaným. Navíc se týká i dvou Čechů.

V úvodu článku je dění pouze naznačeno. Hráči Flint Firebirds porazili v prodloužení celek Oshawa Generals, po výhře nad Sarnií, kde hraje i Pavel Zacha, to bylo další cenné vítězství.

Případ Klášterec

Kauza hokejového klubu z města ve státě Michigan trochu připomíná případ z února 2014, který se stal v Klášterci nad Ohří. Avšak role aktérů byly obrácené. Hráči juniorského týmu nebyli spokojení s metodami kouče Michala Jägera, natočili na video, jak jim v kabině nadává a trenéra vedení klubu odvolalo. V kádru přitom působil i Jägrův syn, který se na zveřejnění nahrávky podílel. (více o případu čtěte ZDE)

Po nedělním utkání si majitel domácího klubu pozval trenéra Johna Grudena do kanceláře a...

Ne, žádné pochvaly, odměny či povýšení, oznámil mu: „Máš padáka!“ Spolu s Grudenem skončili asistenti Dave Karpa a Petr Jonák pocházející z Rokycan, jediný český kouč v Ontario Hockey League.

Šéf Nilsen se pro nečekaný krok rozhodl, protože se mu nelíbilo, jak byl v sestavě vytěžován obránce Håkon Nilsen - ano, je to jeho syn.

Když se dozvěděli tento verdikt hráči, všichni svorně (někteří se slzami v očích) z kabiny šli nahoru do Nilsenovy pracovny, hodili dresy na zem, řekli, že končí a odešli. Mezi 24 flintskými hokejisty byl i plzeňský útočník Matyáš Kantner a také bek Nilsen, který se tak vzepřel vlastnímu otci.

V americkém juniorském celku nastal vcelku absurdní stav. Kdo ví, jak Nilsen na revoltu zareaguje. Čas na řešení má do pátku, kdy Flint Firebirds hrají opět se Zachovou Sarnií.

Syn volal tátovi-majiteli: To nemůžeš dělat!

Podle zpravodajského portálu kanadské televize TSN se hned v pondělí situace uklidnila. Zdroje hovoří o tom, že Nilsen nabídl realizačnímu týmu nový tříletý kontrakt.

Pomohla rovněž schůzka jednoho z komisařů OHL s vedením Flintu a také telefonát mladého hokejisty Nilsena, kvůli němuž nejspíš celá situace vznikla, tátovi, který klub vlastní: „Cos to udělal? To nemůžeš!“

On i jeho spoluhráči po protestním odevzdání dresů nechali v šatně na tabuli, kam se kreslí taktické varianty, vzkaz: „Vrátíme se, až budou zpátky trenéři.“

O den později už mohli být spokojení. Nielsen jim oznámil návrat Grudena a spol. s lakonickou omluvou: „Sorry za to, co jsem udělal.“

Takže to vypadá na šťastný konec příběhu, ovšem oficiální stránky dotčeného klubu mlčí.Najdete na iDNES.czmobilní verze