Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zámorský o NHL: Nikdy bych si nemyslel, že může taková nabídka přijít

11 2014
O NHL nechtěl během mistrovství světa mluvit, ta soutěž mu přišla tak vzdálená. A přece už za pár měsíců může v nejlepší hokejové lize hrát, dokonce v jednom z nejlegendárnějších týmů. O obránce Petra Zámorského totiž stojí New York Rangers, letošní finalista Stanley Cupu.

A 21letý obránce pro iDNES.cz přiznává: "Nebylo co řešit. Nikdy bych si nemyslel, že může přijít taková nabídka."

Co jste říkal na zájem Rangers?
Byl to pro mě šok. Skauti Rangers (Gajdošík, Haščák) mě kontaktovali pár dnů po mistrovství světa. Nejdříve volali, jestli se můžeme potkat. Přijeli, zašli jsme na oběd a rozebrali to. Z rozhovoru jsem měl parádní pocit. Povídali, že mě mají detailně zmapovaného. Moje hra se jim líbí, prý jsem udělal výkonnostní pokrok.

Vydělá i mateřský Zlín

Zámorského agent Robert Spálenka říká: "Rangers Petra sledovali delší dobu. Poté, co na MS potvrdil své kvality, jsme začali jednat a v posledních dnech vše doladili." Podle něj byla jednání složitější proto, že Zámorský podepsal smlouvu s Blues Espoo. "Vychoval jej Zlín, a proto jsme chtěli, aby odstupné od NHL dostal on. Nakonec došlo k dohodě mezi všemi stranami," dodal pro ČTK Spálenka.

Přitom jste říkal, že se na NHL ještě necítíte. Co vás přesvědčilo?
Cítil jsem, že mají velký zájem. Podmínky, které mi v Rangers nabídli, jsou po všech stránkách skvělé. Během dvou let se můžu dostat do prvního týmu. Říkal jsem si: Co víc bys chtěl? Neváhal jsem. Takový klub se prostě neodmítá.

Navíc jde o jednu z nejprestižnějších adres v NHL.
Když se řekne Rangers, každému se vybaví top klub NHL s obrovskou tradicí. Každý rok tam hrají ti nejlepší hráči na světě. Nebylo co řešit. Nikdy bych si nemyslel, že přijde taková nabídka.

Nebojíte se, že skončíte na farmě v Hartfordu?
Když jsme se bavili, tak jsem jim říkal, že na farmu se mi moc nechce. A oni byli natolik vstřícní, že mi dali do smlouvy klauzuli, že když se nedostanu do prvního týmu, tak můžu jít zpátky do Espoo Blues. A oni se mi naopak můžou povolat zpátky, když budou potřebovat.

Sledujete teď finále Stanley Cupu?
Živě jsem neviděl ani jeden zápas, ale dívám se na sestřihy. Rangers fandím a přeju jim, aby to otočili a až se za pět dnů vrátím z dovolené z Řecka, aby ještě hráli finále.

Na koho z týmu se nejvíc těšíte?
Jeden vedle druhého jsou tam parádní hráči. Ale hodně jsem zvědavý na Matse Zuccarella. Je sice malý, ale strašně silný a výborný v soubojích.

Ani vy nejste postavou hromotluk.
Říkali mi, že se toho nemusím bát. NHL už není o tom, že tam hrají jenom borci nad 190 centimetrů a nad sto kilo. Týmy sází také na techniku, prosazují se i menší hráči.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze