Zápas o 3. místo na MS hráčů do 20 let komentuje Petr Procházka

60:00

58:28

Hájek zblízka přestřelil americkou branku.

57:10

Branku USA vstřelil Harper, stav utkání 3:9. Harper jen stál před brankou, puk ho trefil do chráníčů a odrazil se do sítě.

57:07

Američané symbolicky vystřídali gólmany, aby si na šampionátu zachytal i Jeremy Swayman.

56:09
Důležitý moment

Snad první možnost, kterou dnes Frederic neproměnil, Kořenář ho tváří v tvář vychytal.

54:49

Chytil se Zadinou se snažili využít šťastného odrazu puku po ráně Šaldy.

51:40

Další možnost si vypracovali Budík se Zacharem. Američané už hrají vzadu hodně volně.

50:50

U tyčky zůstal volný Chytil, na Oettingera si však nepřišel.

49:54

Šaldovi se v útočném pásmu zamotal puk mezi nohy, takže ho vyvezl až do prostřední třetiny.

47:45

Branku Česka vstřelil Kurovský (Kodýtek, Pavlík), stav utkání 3:8. Kodýtek byl úplně sám před gólmanem, ale v síti skončila až dorážka Kurovského.

47:13

Štěstí vyzkoušel švihem Kodýtek, trefil jen vyrážečku gólmana.

45:41

Branku USA vstřelil Frederic (Bellows), stav utkání 2:8. Frederic byl sice před brankou mezi dvěma českými beky, ti však jen přihlíželi, jak tečí umístil puk do branky.

44:42

Vyloučen Kaut (ČR) na 2 minuty za držená protihráče.

44:35

Zachar se rychlým bruslením dostal do šance, překonal brankáře Oettinger, ale Fox stihl na čáře rukavicí puk odpálit.

44:09

Dobrá střela Safina tentokrát v síti neskončila.

43:20

Frederic se tlačil za svým čtvrtým gólem, Kořenář prostor u tyčky stihl utěsnit.

42:11

Branku Česka vstřelil Pavlík (Kodýtek, Vála), stav utkání 2:7. Pavlík se trefil švihem mezi betony.

40:43

Branku Česka vstřelil Kaut (Hájek, Nečas), stav utkání 1:7. Kaut byl dobře připraven na dorážku po ráně Hájka.

40:06

Další změna v české kleci, místo Jakuba Škarka se do brány vrátil Josef Kořenář.

40:01

40:00

Druhá třetina skončila.

39:54

Vyloučen Hughes (USA) na 2 + 2 minuty za hrubost.

39:54

Vyloučen Lauko (ČR) na 2 minuty za hrubost.

39:02

Branku USA vstřelil Bellows (Norris), stav utkání 0:7. Jednoduchý tandem a střela švihem, Češi pouze přihlíželi.

38:04

Češi měli možnost přečíslení tři na jednoho, Safin však nedokázal přesně přihrát.

37:38

Američané jsou v plném počtu.

36:45

Hájek střelou z první nepropálil americkou obranu.

35:40

Vyloučen tým USA, dvě minuty, příliš mnoho hráčů na ledě.

34:13

Američané si teď chvílemi dělají z českých protihráčů dobrý den. Kličky, finty, stahovačky...

32:55

Branku USA vstřelil Frederic (Hughes, Tufte), stav utkání 0:6. Trochu laciná branka, střela švihem prošla Škarkovi kolem lapačky.

31:58

Češi se konečně dostali do několika situací v útočném pásmu, hlavně akce Reichela vypadala nadějně.

30:47

Škarek vystihl pokus o přihrávku zpoza brány a ukryl puk pod lapačkou.

30:02

Hughes snadno prodribloval až do šance, na poslední chvíli mu do střely sáhl Vála.

29:04

V polovině zápasu je prakticky po utkání. Češi se dál brání americkému náporu.

27:23

Branku USA vstřelil Bellows, stav utkání 0:5. Během necelých osmi minut Češi inkasovali pět branek, trochu to připomíná krajský přebor. Bellows brankáře Škarka při nájezdu příkladně vymíchal.

27:23

Po faulu Hájka trestné střílení pro USA.

25:52

Branku USA vstřelil Frederic (Hughes), stav utkání 0:4. Tak tohle už zavání debaklem. Američané ujeli do přečíslení a Frederic po dobré přihrávce z prvního doteku poslal od Škarkem puk za čáru.

25:00

Český tým vystřídal gólmany, místo Kořenáře přišel mezi tyče Škarek.

24:18

Branku USA vstřelil  J. Anderson (Tkachuk, Mittelstad), stav utkání 0:3. Tak tohle už se bude českému týmu špatně otáčet. Američané si vytvořili tlak a šťastně odrazem od brusle skórovali.

24:04

Kořenář si pohlídal puk po ráně Mittelstadta.

23:44

Zakázané uvolnění, česká sestava už je dlouho na ledě a nemůže vystřídat.

22:30

Vála a Lauko se pokusili o snížení, obě střely zlikvidoval americký gólman.

21:25

20:09

Branku USA vstřelil Poehling (J. Anderson, Perunovich), stav utkání 0:2. Tak to je šok, Češi během jedné přesilovky podruhé inkasovali, tentokrát po hrubce Nečase. Dva góly během jedenácti vteřin rozpůlené přestávkou.

20:01

20:00

Konec první třetiny.

19:57

Branku USA vstřelil Frederic, stav utkání 0:1. Po velké chybě Kauta ujel Američan do brejku a tři vteřiny před koncem třetiny prostřelil Kořenáře.

19:02

Vyloučen Samberg (USA) na dvě minuty za podražení.

17:51

Lauko předvedl hodně ostrý zákrok na hraně pravidel, prošlo mu to.

16:52

Obrovskou možnost měl po přihrávce Raichela obránce Galvas, ale netrefil branku.

16:00

Kořenář podržel puk pod lapačkou.

15:15

Ránu kapitána Zachara si pohlídal  Oettinger.

13:54

Velká skrumáž před brankou Američanů. Puk několik vteřin poskakoval kolem Oettingera, za čáru ho ale nikdo nedostal.

13:38

Lauko výborně tečoval nabídku od modré čáry.

12:20

Po akci Zadiny vypálil na americkou branku švihem Reichel, brankář  Oettinger zakročil betonem.

11:16

Už dlouho se čeká na pořádnou střeleckou možnost, hra obou týmů je v posledních minutách nepřesná a opatrná.

9:37

Lauko dostal dobrou přihrávku na červenou čáru, jenže při zpracování puku mu podklouzla brusle.

8:22

Puk se odrazil od zadního mantinelu a pořádně vylekal amerického gólmana.

6:52

Po úvodním náporu domácích Češi v další fázi vyrovnali hru, zatím se ale nedostávají ke střelbě.