Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zápas s Běloruskem se nepovedl, ale nic se neděje, říká Augusta

Josef Augusta - Josef Augusta. | foto: Profimedia.cz

11 2008
Kanada, Švédsko, Rusko i Finsko už na mistrovství světa odehráli nepovedený zápas. V sobotu se k nim přiřadila i česká reprezentace, která udolala Bělorusko až po samostatných nájezdech. "Zápas se nepovedl, ale to na mistrovství světa potkalo i jiné týmy," říká s klidem bývalý reprezentační kouč Josef Augusta.

"Proti Bělorusku český tým špatně začal. Hra byla vlažná, hráči si asi mysleli, že Bělorusové budou den po náročném utkání s Ruskem, které také rozhodly až samostatné nájezdy, unavení. Jenomže na Bělorusech ten zápas nebyl vůbec vidět.

Naopak česká hra nebyla dobrá. Hráči k zápasu špatně přistoupili, hlavně v první třetině. Sice měli jasnou převahu, herní i střeleckou, ale chyběla větší aktivita v útočné třetině, hráči nechodili do osobních soubojů a před branku.

Utkání Češi nakonec zvládli a snad si z něj vezmou to lepší. Je totiž potřeba si uvědomit, že nás na mistrovství světa komě Ruska zatím nikdo vážněji neprověřil a na další klopýtnutí už není prostor.
Teď čeká tým atraktivní zápas se Švédskem a pak už všechno bude směřovat ke čtvrtfinále.

Ale z nepovedeného zápasu s Běloruskem není potřeba vyvozovat velké závěry. Vždyť to na mistrovství světa potkalo i další mužstva. Zápasy jdou v rychlém sledu, nastoupíte proti papírově slabšímu soupeři a k určitému podcenění dojde. To prostě dolehne na každé mužstvo. Prošli si tím Kanaďané, Švédové, Rusové i Finové.

Teď už ale jde do tuhého. Po zápase se Švédskem, který napoví, jak jsme na tom bude následovat čtvrtfinále. Až tento klíčový zápas turnaje ukáže, jak na tom tým je a jakou má sílu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze