Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zápas s hvězdami NHL slibuje tuhý boj

26 2004
Plzeň - Žádná exhibice, ale pořádná řežba. Tak bude podle Martina Straky vypadat zápas Plzně proti hvězdám NHL zastupovaných agenturou IMG. Útočník hokejové Plzně tak reagoval na soupisku týmu, který 13. prosince v Plzni nastoupí. „Žádná krasojízda to nebude. Ale chceme vyhrát, ne jenom dostávat góly,“ ubezpečil Straka.

Martin Brodeur, Dominik Hašek, obránci Blake či Kubina, útočníci Lang, Thornton, Petr Sýkora nebo Amonte. Na plzeňském ledu se představí výjimeční hráči.

„Sestava je to parádní. Jsou na ní špičkoví hráči ze svých klubů,“ uvedl Straka. Na soupisce týmu hvězd nechybí ani bitkař z Toronta Tie Domi.

„Právě on mě přesvědčil, že to nebude žádná krasojízda,“ usmál se Straka. „Už jsme v kabině říkali Honzovi Výtiskovi, aby ho nenačal hned v první třetině. Nemuselo by to dobře dopadnout.“

Trenérem zámořského týmu bude Marc Bergevin, asistenty budou Petr Svoboda a Marty McSorley. „Bergevina znám s Pittsburghu, kde jsem s ním hrál. Nebyl to žádný technik. I to mě utvrzuje, jak by zápas mohl vypadat,“ řekl Straka. Bergevin odehrál v NHL 1192 zápasů, v nichž nasbíral 1090 trestných minut.

„Takový zápas ještě Česko nevidělo,“ řekl Karel Tejkal, jenž na tiskové konferenci v Plzni zastupoval vlastníka práv na duel Tomáše Peteru. „Vždy se mluvilo o tom, jak by dopadla konfrontace extraligového týmu a mužstva z NHL. Teď naši fanoušci něco podobného uvidí," řekl šéf plzeňského klubu Tomáš Král.

Soupiska hvězd je garantovaná. Potvrzený zatím není jenom start Matse Sundina. „Agentura IMG, která zápas zaštiťuje, zaručila příjezd všech hvězd. Hráči, kteří působí v Evropě, to mají zakotvené ve smlouvách s klubem, řekl Tejkal.

Program turné hvězd NHL

7.12. sraz v Torontu
9.12. zápas v Rize (Lotyšsko)
11.12. zápas v Moskvě
12.12. zápas v Petrohradě
13.12. zápas v Plzni
další program:
zápas v Bernu, tři utkání ve Švédsku, jeden v Norsku
22.12. zakončení turné zápasem v Polsku

Zápas se bude hrát podle pravidel, jaká jsou na olympijských hrách. V případě nerozhodného stav přijdou na řadu samostatné nájezdy. Atraktivitě duelu odpovídá i cena vstupného, které se pohybuje od 800 do 1200 korun. „Za první hodinu předprodeje jsme do banky odnesli 140 000 korun,“ neobává se Tomáš Král nezájmu fanoušků.

Celé turné hvězd NHL bude zahájeno 7. prosince v Torontu a vyvrcholí 22. prosince v Polsku. Zatím není jisté, zda plzeňský zápas uvidí i televizní diváci. „Jedná se s jednou kanadskou televizí, která by zápasy přenášela živě. Do té doby, než bude jasno, se do jednání s žádnou tuzemskou televizí nevstoupí,“ informoval Tejkal.

Tým hvězd přiletí 13. prosince do Prahy, kde by měl po poledni absolvovat trénink. Zápas v Plzni začne v 19.00 a po něm by prý měli hokejisté zajít na tradiční plzeňské pivo. „Prý ho chtějí ochutnat,“ pousmál se Tejkal.

Sestava hvězd NHL:
Brankáři:
Martin Brodeur (New Jersey), Dominik Hašek (Ottawa), Tomáš Vokoun (Nashville/Znojmo),
obránci: Rob Blake (Colorado), John-Michael Liles (Colorado), Robyn Regehr (Calgary), RhettWarrener (Calgary), Sean O’’Donnel (Boston), Mattias Norström (Los Angeles), Pavel Kubina (Tampa/Vítkovice)
útočníci: Anson Carter (Los Angeles), Alexandre Daigle (Minnesota), Tie Domi (Toronto), Glen Murray (Boston), Mats Sundin (Toronto - start zatím nepotvrzen), Daniel Briere (Buffalo/Bern), Tim Connolly (Buffalo/Langnau), Joe Thornton (Boston/Davos), Petr Nedvěd (Phoenix/Sparta), Robert Lang (Detroit), Petr Sýkora (Anaheim), Tony Amonte (Philadelphia).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze