Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zápas s Itálií? Byl to jen zmeškaný čas...

Hokejisté slaví jeden z gólů v italské síti | foto: Reuters

6 2001
Hannover - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - U pravé tyčky stál osamocený kapitán Reichel. V pohodě doklepl do odkryté branky a pouze symbolicky zvedl hokejku. Žádné velké jásání, vítězný rykot. Národní tým totiž vedl nad odevzdanou Itálií už 7:0 a v exhibičním tempu dotáhl duel k rekordnímu vítězství 11:0. "Byl to zmeškaný čas, to už je lepší trénovat. Prospěšnější je hrát pořádné zápasy než to, co dneska soupeř předvedl," spustil chvilku po skončení reprezentační útočník David Výborný. Ani nevypadal moc uříceně, nezapotil se jako jindy.Zde si přečtěte: reakce českých hráčů , další zpravodajství ze zápasu a přehled nejvyšších vítězství

Opravdu vám takový zápas nic nedal?
Jak říkám, byl to zmeškaný čas. Tyto zápasy jsou zbytečné. Hlavně ke konci sezony, kdy už dochází síly. Je lepší jít do nějakého pořádného zápasu než to, co dneska předvedli Italové.

To z takové výhry nemáte ani pořádnou radost?
Je hezké vyhrát tolik než třeba 3:0, ale Italové byli úplně odevzdaní. Po dvou gólech Martina Procházky už to bylo naprosto o ničem.

Věděli jste, že potřebujete vyhrát o osm gólů, aby na vítězství ve skupině stačila s Kanadou remíza?
Říkal nám to v autobuse Pavel Patera, on je náš statistik a vždycky s něčím podobným přijde. Takže jsme s tím počítali.

A uvědomujete si, že jste právě zaznamenali největší výhru v historii českého týmu?
Jo? Nic takového v kabině zatím nevíme. Tedy možná Patýs...

Byli Italové v úvodu hodně zákeřní?
Ze začátku to zkoušeli, ale pak to dopadlo celkem dobře. Až na dvě nebo tři výjimky. Ale někdy se člověk prostě neudrží a oplácet musí.

Je hodně těžké se pro hráče při podobném utkání koncentrovat, aby se třeba nezranil?
Ano. Nikdy nevíte, když jedete do rohu a on je za vámi, co předvede. Člověk se hlavně snaží vyhnout zranění, zvlášť když máme před sebou už jen samé obtížné zápasy.

Čekali jste, že se protivník tak položí?
Ani ne. Loni byli více zarputilí, teď se asi uspokojili výhrou nad Německem a šetřili síly na Švýcarsko. Tam se poperou o postup.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze