Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zapojte do výluky v NHL Bushe!

14 2004
Ottawa - Ačkoliv americký prezident George W.Bush má po znovuzvolení do funkce plné ruce práce, bývalý vynikající obránce a člen hokejové Síně slávy Denis Potvin tvrdí, že jednu položku by do svého programu měl zařadit přednostně. "Do sporu v NHL by se měl vložit Bush i kanadský premiér Martin," říká Potvin.


Vynikající obránce, který s New York Islanders získal v 80. letech čtyřikrát Stanleyův pohár, povolává do sporu v NHL vyšší autority:

"Obě hlavy státu by se v tom mohli angažovat. Stačilo by možná jen zavolat Garry Bettmanovi nebo Bobu Goodenowovi," řekl majitel 1052 bodů pro deník Ottawa Sun.

Těžko říct, zdali by komisař NHL a šéf asociace hráčů na základě telefonátu "shora" začali znovu jednat o odvrácení zrušení celé letošní sezony. Za pokus by to možná ale stálo. V roce 1994 se bývalý americký prezident Bill Clinton podílel na vyřešení stávky v basebalové Major League.

Milovaný sport tehdy Američané neviděli celý jeden rok, přišli i o slavnou World Series. Podobný příměr hledá Potvin i u hokeje. "Myslím, že kanadský premiér Paul Martin ví, co hokej pro Kanadu znamená."

Výluka už trvá více než 60 dní. Zhruba stejnou dobu spolu obě strany nejednaly. V zákulisí se proslýchá, že Bettman někdy ve druhé polovině prosince vyhlásí sezonu za zrušenou. K možnosti odvrátit celoroční výpadek tak zbývá sotva měsíc.

 

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze