Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zavadila v Olomouci vystřídal Přecechtěl

29 2003
Olomouc - Po slibném začátku soutěže ztratil olomoucký nováček první hokejové ligy dech. Po několika neúspěšných výsledcích v tabulce opustil příčky, které zajišťují postup do play-off. Vedení klubu proto sáhlo k výměně trenéra. Jozefa Zavadila, který s týmem postoupil do první ligy, vystřídal Kamil Přecechtěl, aktuálně kouč Přerova.

„V našem případě nejde o klasické odvolání trenéra a náhradu jiným. Po první části soutěže jsme začali pokukovat po postupu do play-off, a proto jsme angažovali trenéra, který první ligu důvěrně zná,“ objasnil změnu na střídačce týmu generální manažer HC Olomouc Ivo Kuba.

Smlouva s novým trenérem byla uzavřená do konce sezony s dvouletou opcí. Asistentem trenéra bude sportovní manažer klubu Jaromír Píchal.

„Dosavadní asistent Jan Klacl se bude naplno věnovat juniorskému týmu, kde je hlavním trenérem,“ poznamenal Kuba.

Přecechtělovo angažmá bylo vyřízeno během dvou dnů. „Netajil jsem se přáním vrátit se k trénování první ligy. Olomouc přišla se seriózní nabídkou, a proto jsme se rychle domluvili,“ řekl Přecechtěl, který má za sebou několik úspěšných trenérských štací.

S Chomutovem hrál na špici první ligy, Prostějov v minulé sezoně dovedl k historickému úspěchu, když se probojoval do semifinále play-off.

Novou sezonu zahájil v Přerově a loni neúspěšný tým přivedl na špici druhé ligy.

Do Přerova naopak možná zamíří dosavadní olomoucký trenér Jozef Zavadil, který bude ve středu jednat o podmínkách s případným novým zaměstnavatelem.

Přecechtěl hned po podpisu smlouvy vedl v Olomouci trénink. Podle něj má k dispozici slušný kádr,v jehož silách je postup mezi nejlepších osm týmů.

„Na vlastní oči jsem viděl v letošní sezoně pouze jedno utkání, další jsem si ale prohlédl na videu. Chtěl bych hrát více ofenzivně,“ plánuje Přecechtěl.

Nového trenéra čeká v nejbližších kolech křest ohněm. V sobotu přivítá Olomouc na vlastním ledě nebezpečný Beroun a pak hostuje v Ústí nad Labem, které jako zatím jediné dokázalo porazit suverénní Chomutov.

Autoři:


Témata: HC Olomouc, Přerov, Opce

Najdete na iDNES.czmobilní verze