Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zazářil Málek, solidní dojem zanechal Duda

10 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Původně neměl na Karjala Cupu vůbec hrát, na turnaj jel pouze jako pojistka, kdyby se zranil Adam Svoboda. Ale nepovedená první třetina zápasu s Finy přiměla trenéry, aby jej postavili do branky. A v ní Roman Málek ukázal, že je skvělý brankář.

Za konečné druhé místo na turnaji může tým děkovat zejména jemu, protože dokázal udržet ruské střelce. V hodnocení iDNES dopadl jasně nejlépe.

Solidní hodnocení má zejména díky zápasu se Švédy i Málkův kolega Adam Svoboda. Za góly proti Finům s výjimkou čtvrtého nemohl, celý tým propadl v defenzívě a nechal jej na holičkách.

Solidní známku si zaslouží i Radek Duda, který až do svého zranění platil na soupeře důrazem i dobrým bruslením.

Turnaj naproti tomu nevyšel obráncům Dubnovi a Čechovi, zklamáním byla i předvedená hra od Romana Vopata, Zdeňka Skořepy a Milana Procházky.

Hodnocení hráčů - stupnice 1 - 10.

Brankáři:
Adam Svoboda 5
- Skvělý proti Švédům, ve třetí třetině udržel jejich nápor. Proti Finsku se mu ale nedařilo, jenomže to ho v tom "vykoupala" obrana. Na jeho vrub jde jenom čtvrtý gól, po chybné rozehrávce.

Roman Málek 9 - Podle Slavomíra Lenera původně neměl hrát. Jako dodatečně povolaný náhradník naskočil za stavu 0:4 po první třetině do zápasu s Finy. A reprezentaci zachránil od debaklu, byť v závěru také inkasoval. Nastoupil i proti Rusům

Obránci:
Petr Kadlec 3
- Snažil se hrát konstruktivně, podržet puk, ale často propadal. Po jeho vyloučení vstřelili Rusové vyrovnávací branku.

Jan Hejda 6 - Nejlepší obránce. Také se nevyhnul chybám, ale působil nejjistějším dojmem. Stačil se vracet, navíc podporoval útok. Proti švédům nastřelil tyč, proti Rusku otevřel skóre zápasu.

Jiří Vykoukal 5 - Celkem zdařilý reprezentační comeback. Vnesl do hry klid, zvládl i roli kapitána. Dojem si pokazil v zápase s Rusy. Poté, co propadl na modré, řítil se na Málka osamocený Sušinský.

Miroslav Duben 2 - Debut v reprezentaci mu nevyšel, hlavně zápas s Finy, který mu pokazil oslavu devětadvacátých narozenin. Nestíhal, často se do pásma vracel jako poslední. Po jeho vyloučení dali Finové gól, jímž odstartovali smrtící úder v první třetině zápasu.

Martin Čech 2 - Forma ho nepotkala. Asi už myslel spíš na přesun do Ruska, kam přestoupil z finského Lahti. V obraně často hořel.

Jiří Marušák 3 - Nehrál proti Finům, takže nejhorší vystoupení týmu sledoval jenom ze střídačky. Příliš nezaujal, ale také toho moc nepokazil.

Ladislav Benýšek odstoupil pro zranění v zápase s Finy a Jan Snopek hrál pouze proti Finy, proto nejsou hodnoceni.

útočníci:
Radek Duda 6
- Bojovník, který ukázal, že poté, co se zklidnil, je pro tým velmi platný. Patřil k nejlepším i v nepovedeném zápase s Finy, kde vstřeli v přesilovce čestný úspěch týmu. Pěkně nahrál Hejdovi na vedoucí branku proti Rusku. Zápas ale kvůli zranění nedohrál.

Jaroslav Hlinka 4 - Dal v přesilovce gól Švédům. Jinak byl ale až na několik světlejších momentů nevýrazný.

Michal Sup 4 - Bojovník a dobrý bruslař, ale na Finy to nestačilo. Proti Švédům se dostal do šancí, nevyužil je. Chladnokrevně proměnil samostatný nájezd v zápase proti Rusům a rozhodl. Zdaleka se mu ale nedařilo jako v extralize.

Petr Sýkora 3 - proti Švédům podal solidní výkon, ale proti Finům zapadl do týmového podprůměru, na ledě nebyl vidět. Proti Rusům se několikrát dostal do šance, po jeho střele dal Divíšek vyrovnávací gól na 2:2, mohl rozhodnout v prodloužení.

Tomáš Divíšek 5 - Dal vítězný gól proti Švédům ze samostatnho nájezdu a byl hrdinou. Proti Finům nestíhal bruslit a chyběl mu důraz v osobních soubojích, kde neuplatnil svou urostlou postavu. Měl pasivní bilance na buly. Proti Rusům byl ale v pravý čas na správném místě. Dal vyrovnávací branku na 2:2.

Zdeněk Skořepa 2 - Ukázal, že dobrá forma z extraligy na mezinárodním poli nestačí. Minimálně se dostával do šancí, často odevzdával puky. Chyběl mu důraz. Na druhou stranu, sbíral zkušenosti.

Jaroslav Balaštík 4 - nejčastěji z celého týmu se dostával ke střelbě, nebyl ale zdaleka tak nebezpečný jako v extralize. Po jeho podklouznutí dali Finové druhý gól.

Milan Procházka 2 - snažil se plnit především defenzivní úkoly, sbírá zkušenosti na mezinárodním poli. Byl ale naprosto nevýrazný. Do zápasu s Ruskem už naskočil až za zraněného Dudu.

Roman Vopat 2 - nominován byl kvůli důrazu v sobních soubojích a v předbrankovém prostoru, který ho má zdobit ve finské lize. To ale v zápase proti Finům nepředvedl. Nevyhrával buly. Situaci mu ale ztížilo, že v reprezentaci debutoval a špatně hrálo celé mužstvo. Při zápase s Ruskem zbytečně fauloval Čupina

Zdeněk Pavelek 3 - proti Švédům nevyčníval, ani nic nepokazil, propadák s Finy sledoval z lavičky. Proti Rusku hrál se Skořepou a Vopatem, ale neprosadil se. Jako deutant sbíral zkušenosti.

Kolář, Koukal, Průcha (hodnoceni společně) 4 - zazářili v Pardubicích, na to ale nenavázali. V lize jejich výkony stagnují a ani na mezinárodním poli se nezvedly. Těžko z nich ale v jejich věku dělat opory reprezentace! Aktivně bruslili, napadali, dokázali se dostat do pásma, ale jejich akce končily v rozích, byly hrané na náhodu. V zápase proti Rusku si vykoledovali faul, po němž vstřelil Jan Hejda vedoucí branku.

O utkání s Ruskem čtěte ZDE

Hodnocení slovy trenéra Lenera najdete ZDE

Karjala Cup: Výsledky, tabulky, statistiky

 Najdete na iDNES.czmobilní verze