Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zazářili Málek a Hudler, opory zklamaly

9 2003
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Tradičně spolehliví brankáři a Jiří Hudler, který dorůstá do role tahouna národního týmu. Tak vypadá výčet pozitiv z vystoupení české hokejové reprezentace na Švédských hokejových hrách. Negativa výrazně převažují. Atak na prvenství v Euro Hockey Tour nevyšel, ba právě naopak - Lenerova družina získala pouhé tři body a skončila na turnaji poslední. Zklamaly opory, selhali útočníci, kteří dali ve čtyřech zápasech jenom tři branky, navíc pouze dvě ze hry. Slavomír Lener před turnajem vyhlásil, že má pohromadě kostru týmu pro mistrovství světa. Pod tíhou výsledku asi bude muset hledat dál.

Hodnocení iDNES - nejvíc bodů je deset, nejméně jeden bod

BRANKÁŘI:

Adam Svoboda: 7 - chytal dobře, ale v zápase proti Rusům mohl jeden ze tří gólů chytit. Jednoznačně ovšem v sezoně dozrál v oporu české reprezentace.

Roman Málek: 9 - zazářil v zápase s Kanadou, v prodloužení udržel šanci na
výhru, vychytal tři trestné nájezdy. V ještě lepším světle se ukázal proti Finům, kdy v základní hrací době neinkasoval a pokryl i trestné střílení. Nejlepší český hráč na turnaji.

OBRÁNCI:

Petr Kadlec: 5 - dal branku Rusku, pokoušel se tvořit hru a podporovat útok. Udělal několik chyb a jeho vyloučení v závěru zápasu s Rusy znamenalo konec nadějí.

František Kučera: 4 - Nejproduktivnější český hráč na turnaji. Dojem zkazil ztrátou puku před druhým gólem Rusů, zkušenosti vše nenahradí.

Radim Tesařík: 3 - snažil se, ale často zmatkoval, nedostával se ke svým smrtonosným ranám od modré při přesilovkách.

Robert Kántor: 6 - nejlepší bek, tvrdý, nebojí se střetů, známku mu pokazilo dvakrát vyloučení do tří - při zápase se Švédy po jeho faulu Seveřané dvojnásobnou přesilovku využili a rozhodli zápas.

Michal Sýkora: 4 - nic vyloženě nepokazil, měl by víc využívat sílu. Těží ze zkušeností a výborných fyzických parametrů. Dal gól Kanadě.

Pavel Kolařík: 4 - zápas proti Rusům se mu nepovedl, nestíhal a pokazil si celkový dojem. Nepohlídal Antipova před gólem na 3:1 v přesilovce.

Libor Procházka: 3 - byl aktivní, ale role tvůrce mu nesedí, dvakrát jej nechal Slavomír Lener ve třetí části sedět. V boji o nominaci na mistrovství světa ztratil.

Martin Hlavačka: 5 - nováček příjemně překvapil, důrazný před brankou. Dokázal naskočit do rozjetého vlaku - škoda pozdní pozvánky.

ÚTOČNÍCI:

Jaroslav Balaštík: 5 - Putoval sestavou. Vedle Kucharčíka a Beránka neoslnil, nabruslil spousty kilometrů, ale vyšel střelecky naprázdno.

Pavel Patera: 3 - v posledním zápase se trochu zlepšil, ve hře i na buly. V ostatních zápasech toho moc nepředvedl, trápil se. Ztrácel puky při zakládání útoků, stereotypně nahazoval puky. Zkušený tahoun reprezentace vyšel stejně jako na Baltice bodově naprázdno a nepotvrdil formu z ruské ligy.

Josef Beránek: 4 - unavený, s Kucharčíkem se mu nedařilo, když měli vedle sebe navíc Dudu, bylo to lepší. V poslední třetině zápasu s Ruskem jej Slavomír Lener nechal na střídačce.

Milan Michálek: 6 - na křídle šikovný, ale občas se nechá zbytečně vyloučit a bohužel předvedl jako zbytek týmu žalostné zakončení. Ze sehranosti s Hudlerem mohl vytěžit víc, ale má vše před sebou - reprezentaci měli táhnout jiní.

Jiří Hudler: 8 - v All Star turnaje, nový vůdce českého týmu, hrál celé přesilovky, soupeře přehrával vytříbenou technikou. Přes subtilní postavu se nebál osobních soubojů. Měl víc střílet. Proměněnou penaltou rozhodl o jediné výhře týmu - nad Kanadou.

Michal Sup: 5 - vedle juniorů Hudlera a Michálka se vytáhl, ale gól nedal a nenavázal na dvě trefy na moskevské Balntice. Ve Slavii mu to letos střílí, ale ve Švédsku se - podobně jako zbytek týmu - střelecky zadrhl.

Petr Tenkrát: 4 - Ani na druhý pokus nepotvrdil v této sezoně pověst střelce, již si do reprezentace přinesl z finské ligy. Je dobrý bruslař, bojoval, ale nedostával se do šancí. Připsal si jednu asistenci, ale v pěti zápasech jenom jednou vystřelil na branku.

Marek Vorel: 4 - Univerzální náhradník týmu opět příležitost za pačesy nechytil. Nejlépe zahrál po hoku Hlinky a Tenkráta proti Rusům.

Jaroslav Hlinka: 4 - třetí nejproduktivnější hráč švýcarské ligy se na turnaji s formou nepotkal. Tradičně bojoval, ale neprosadil se.

Tomáš Vlasák: 4 - na ledě nebyl vůbec vidět, až proti Rusku se trochu vyburcoval. Na to, že spolu s Paterou kraluje soutěži produktivity ruské ligy, nic moc.

Tomáš Kucharčík: 3 - dal sice jeden gól, ale Lener ho nechal v závěru dvakrát sedět, nedařilo se mu. Škoda - ve dvojici s Beránkem a Dudou se mu na předchozích akcích dařilo.

David Moravec: 3 - tahoun Vítkovic se neprosadil, působil hodně matným dojmem.

Tomáš Blažek: 4 - Do zápasu s Ruskem ho nepustila zdravotní indispozice, proti Švédům jej nepostavil Slavomír Lener. Ale ve dvou zápasech, které odehrál, patřil k lepším. Byl jedním ze dvou útočníků, kteří dali na turnaji gól ze hry - proti Kanadě.

Pozn.: obránce Marek Židlický pro zranění nedohrál první zápas s Finskem, proto není hodnocen.Najdete na iDNES.czmobilní verze