Zazdil nás rozhodčí, zlobil se Řezníček

25 2001
P r a h a - Slávistický obránce Kadlec si při přesilovce lehce povyjel k brance a tvrdě vypálil. Puk prosvištěl ze plzeňského gólmana Salfického. Domácí se tři minuty před koncem poprvé dostali do vedení a to rozhodlo. "Ovlivnil to rozhodčí Kolísek, to se vůbec nedá komentovat," láteřil po utkání hostují kapitán Řezníček. Rozlítilo ho vyloučení spoluhráče Kořínka. "Ani to neviděl, s nikým to nekonzultoval a poslal ho ven." Při power play doklepl do prázdné Alinč a definitivně rozjásal stadion. Slavia se tak znovu notně přiblížila play off.Zde se podívejte na další zpravodajství ze 49. kola

V nervózním utkání ale rozhodně nebyli domácí lepším týmem, zaplněnými ochozy spíše zněl otrávený pískot. Těžkopádně a bez nápadu kombinovali, vždy stahovali pouze z náhodných akcí. Hlavně v první třetině to bylo trápení, odskakoval jim puk od hokejek, byli nedůrazní v soubojích. "Myslím si, že jsme měli navrch. Dokázali jsme si vytvořit brankové příležitosti," netajil František Černý, plzeňský asistent.

Slavia kupila chyby hlavně v obraně, po jedné z nich se do růžku Málkovy branky krásně trefil Nedorost. Plzeň v polovině zápasu vedla 3:2 a byla při chuti. Od větší zkázky zachránil domácí znovu skvěle chytající gólman Málek. "I když se nám někdy nedařilo, musím alespoň hráče pochválit za bojovnost," říkal slávistický druhý kouč Ondřej Weissmann. "Dali do toho srdce."

Jeho svěřencům se podařilo z minima šancí vydolovat maximum, po náhodné ráně z prostoru mezi kruhy vyrovnal reprezentační útočník Hubl. Byl to jeho druhý zásah v zápase, trenér Vladimír Růžička ho tedy v úvodu závěrečné třetiny přesunul do prvního útoku, kde vystřídal juniorského mistra světa Tomicu. Slavia hru oživila, častěji se drala do útočné třetiny. Ve vypjatém závěru docházelo ke spoustě pošťuchování, sudí Kolísek začal vylučovat.

A právě při přesilovce čtyři na tři se napřáhl bek Kadlec, v uplynulé sezoně nastupující za Plzeň. "Viktor Hubl mi to krásně přihrál, měl jsem spoustu času na střelu," vzpomínal po zápase. "Samozřejmě jsem měl radost, proti bývalému týmu se chce každý vytáhnout." Daleko méně upovídaný byl hostující obránce Řezníček. "Bylo to do očí bíjící, co sudí udělal. Počkal si na závěr a pak domácím takhle daroval hru v přesile," čertil se. "To je prostě hrozný nešvar extraligy, hlavně s blížícím se play off se to stává mnohem častěji."

Slávistům se nedařilo, to si všiml i Řezníček. "Takhle špatně jsem je proti nám letos ještě neviděl." Plzeň dřela, hrála odvážněji a chytřeji. Přesto po dvou zápasech prohrála a ve finiši o play off možná ztratila rozhodující body...