Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nádherný zážitek, nadchla Zbořila stříbrná jízda s osmnáctkou

Jakub Zbořil v dresu hokejové osmnáctky v utkání proti USA. | foto: IIHF

30 2014
Ne všem hokejistům Komety skončila sezona páteční finálovou porážkou ve Zlíně. Jakub Zbořil se s reprezentací do 18 let bil na mistrovství světa ve Finsku ještě o víkendu. A stejně jako brněnští muži si pověsil na krk stříbrnou medaili. "Byl to nádherný zážitek a krásný úspěch českého hokeje. Jsem hrozně rád, že jsem toho mohl být součástí," hlásí mladý obránce.

Na turnaji nechyběl vyslanec Komety v žádném zápase a připsal si tři asistence. Přispěl tak k historickému úspěchu Česka mezi osmnáctkami. "Kdyby mi to někdo řekl před dvěma měsíci, tak bych si poklepal na čelo. Ale už na závěrečném kempu v Břeclavi do sebe začalo všechno zapadat, a když jsme na mistrovství porazili Dány, začali jsme si hrozně věřit. Měli jsme výbornou partu i skvělé trenéry, kteří nám vštípili touhu po vítězství. Manažer Hnilička nám zase dokázal vymyslet program, abychom si užili i volný čas," chválí Zbořil.

Ten zažil povedený rok i ve svém klubu. Už v sedmnácti jej odveleli do juniorky, kde patřil k nejproduktivnějším bekům celé soutěže. "Musím poděkovat hlavně panu Zubíčkovi, který mě parádně připravil a poskytl mi velký icetime. Jsem hrozně rád, že mě ‚postaršili‘, protože ve starším dorostu mi přijde hra ještě trošku bez systému. V juniorce jsem pobral o hodně víc zkušeností," popisuje Zbořil, který se k dorostu připojil aspoň v play-off a pomohl mu - jak jinak - ke stříbru.

V Brně v něm vidí nadějný potenciál. "Má velký cit pro hru i výbornou střelu, ale zároveň nemá problém s defenzivními úkoly. Je vysoký, silný na puku, všude stíhá. Zároveň je to bezproblémový, poctivý a upřímný kluk," vyzdvihuje trenér Pavel Pazourek, který vede juniorku Komety se zmiňovaným Pavlem Zubíčkem.

Zbořil není prvním talentem z rodiny. Jeho starší bratr Adam zkusil prorazit v zámoří, nyní působí ve Finsku. "Při mistrovství jsme se viděli a dával mi nějaké rady," sděluje Jakub. On sám zatím prchnout z Brna nemíní. "Chtěl bych bojovat o dres áčka," říká.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze