Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zbylé lístky na MS lze koupit od pondělí

22 2004
Praha - Přes sedm tisíc terminálů Sazky zřejmě vezmou útokem hokejoví fanoušci v pondělí v pět hodin večer. Tehdy totiž začne druhé kolo prodeje vstupenek na hokejové mistrovství světa v Praze a v Ostravě. Sazka má po celé republice prodejní místa například v hypermarketech, na čerpacích stanicích, na poštách či v trafikách.

Rezervace vstupenek prostřednictvím internetu, jež fungovala od 22. prosince loňského roku na stránce www.sazkaticket.cz, skončila 11. ledna.

Informace o balíčcích vstupenek, které budou od pondělí k dispozici, budou před zahájením prodeje zveřejněny na teletextu České televize a na internetových stránkách www.sazkaticket.cz a www.sazka.cz.

"Zájemce sdělí obsluze terminálu číslo balíčku vstupenek, případně identifikační číslo akce nebo vybrané utkání spolu s požadovanou cenovou kategorií. Na základě požadavku obdrží vytištěný návrh vstupenky obsahující číslo balíčku, zápasy, cenu,
sektor, řadu a konkrétní sedadlo," popsal Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí loterijní
společnosti, průběh transakce. Návrh vstupenky platí nejbližších 20 minut.

"Pokud s ním bude zákazník souhlasit, předá obsluze návrh vstupenky s příslušnou hotovostí a obsluha po přijetí platby vstupenky vytiskne. V opačném případě bude rezervace zrušena a sedadlo uvolněno pro další prodej," dodal mluvčí Sazky.

Centrální systém bude objednávky přijímat v takovém sledu, v jakém budou na terminálech podávány, přičemž zákazníkovi nabídne nejvýhodnější volná místa v požadované cenové kategorii. Na terminálech se objeví rovněž vstupenky, již si zájemci přes internet rezervovali, ale ve stanoveném termínu nezaplatili, a také lístky, které pro volný prodej uvolní z vlastní blokace Český svaz ledního hokeje.

Přesný počet vstupenek, které půjdou do prodeje prostřednictvím terminálů, Zikmund na dotaz ČTK neprozradil, nicméně šéf organizačního výboru MS Zbyněk Kusý před časem prohlásil, že na zápasy českého týmu půjde o několik stovek až tisíc lístků.

Hodnoty takzvaných balíčků denních vstupenek na dvě utkání světového šampionátu jsou rozděleny do tří kategorií podle atraktivity míst a odstupňovány podle vývojové fáze turnaje. V základní skupině je lze sehnat od 390 do 880 korun, v kvalifikačních skupinách a baráži pak od 130 do 1100 korun. Výjimku představuje pouze skupina o udržení, kde se vstupenky prodávají jednotlivě.

Hlouběji do kapsy pak budou muset sáhnout hokejoví příznivci ve čtvrtfinále, kde se ceny zvednou dle kategorie od 1600 do 2900 korun, semifinále vyjde od sedmnácti stovek do 3300 korun. Nejlevnější lístky na utkání o bronz a finále jsou od 3300 korun, nejluxusnější vyjdou na 6500. Individuálně je možno si blokovat pouze pět balíčků, tedy deset vstupenek.

Pro mimočeské zájemce o vstupenky bude od 26. ledna k dispozici telefonický dispečink (+420 266 121 122), který bude v provozu v pracovní dny od 08:00 do 11:00.

Hlad veřejnosti po vstupenkách na hokejový šampionát, který se v tuzemsku uskuteční znovu po dvanácti letech a navíc v nové víceúčelové aréně v Praze-Libni, je obrovský: fanoušci si přes internet rezervovali všechna vyčleněná místa na tři utkání domácího týmu v základní skupině v Praze i na značnou část utkání v kvalifikačních skupinách. Beznadějně zamluveno je údajně rovněž semifinále, finále a souboj o třetí místo.

"Vzhledem k dosavadnímu enormnímu zájmu předpokládáme, že zbývající vstupenky na utkání domácí reprezentace a na některé další zvlášť atraktivní duely budou na terminálech vyprodány v průběhu několika desítek minut," uvedl Zikmund. "Například ve Finsku, kde se šampionát uskutečnil v loňském roce, byly zápasy domácího mužstva vyprodány během dvou hodin," připomněl hokejovou horečku v Zemi tisíce jezer.

Druhou "terminálovou" etapou však prodej lístků na první z vrcholů letošní hokejové sezony neskončí. Jako poslední, až v půlce března, přijdou na trh zbývající lístky z technických rezervací a ty, které si nevyzvedne Mezinárodní hokejová federace (IIHF). Její požadavky jsou pořadatelé podle reglementu povinni zajistit přednostně.

Na utkání v pražské hale v Libni je pro diváky vyčleněno 9835 vstupenek, v Ostravě mají k dispozici na každý zápas 3998 lístků. Zbývající místa do kapacity hal jsou vyčleněna pro zástupce IIHF, partnery svazu, hrající mužstva, média, statistiky a techniky, další prostor zaberou klubové sedačky a luxusní lóže, takzvané skyboxy.

Výtěžek ze vstupného je prakticky jediným příjmem organizátorů. Odhaduje se, že jeho výše se může vyšplhat až na 250 milionů korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze