Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zdá se, že Jágr míří do Rangers

3 2001
Pittsburgh, Praha - Hokejová hvězda Jaromír Jágr se téměř jistě bude stěhovat z Pittsburghu do New Yorku. Zdejší tým Rangers zůstává jediným vážným kandidátem ve hře o jednoho z nejlepších útočníků světa. K tomu, že Jágr s velkou pravděpodobností zamíří na Manhattan, vedou tři pádné důvody: vedení klubu shání superhvězdu, ze hry o Jágra vypadly týmy, které už se posílily volnými hráči, a sám Jágr do New Yorku chce.

"Včera netrpělivě čekal na zprávu od agenta Barnetta, který se mu už nějakou dobu neozval," prozradil bývalý hokejista Luboš Rys, Jágrův přítel, který s ním pobýval na soustředění v Hluboké nad Vltavou.

Nejbohatší tým NHL shání osobnost, která by ho po čtyřech letech dostala znovu alespoň do play off. A těch už k mání moc není. Joe Sakic, jediný útočník Jágrova formátu, zůstává v Coloradu, kluby narychlo nakupují další prvotřídní hráčské zboží. Tím se navíc zříkají možnosti angažovat Jágra.

Ještě před několika dny mělo o Jágra zájem několik mužstev ze Západní konference. Jenže poté, co se v neděli ráno otevřel trh s volnými hráči, angažovaly tyto týmy namísto kapitána Pittsburghu jiné hvězdy. Ze hry tak vypadly St. Louis, Dallas i Detroit.

Losangeleský manažer Taylor zase přiznal, že mu rozpočet na Jágrův plat nestačí. Klub pustil i střelce Robitailla do Detroitu.

Newyorská média již vyvíjejí tlak na generálního manažera Glena Sathera, kterého údajně možnost angažovat Jágra příliš nenadchla. Do mužstva se mu ale nepodařilo přivést Sakika ani jiný "těžký kalibr". Vedle české hvězdy se proto spekuluje už jen o Lindrosovi, jehož práva stále vlastní Philadelphia. "Glene, zbývají už jen Lindros a Jágr," hlásají newyorské deníky.

Ani Dallas, ani St. Louis, ani jiný tým Západní konference. Tři důvody svědčí pro přestup Jaromíra Jágra do New York Rangers.

Nejspíš se splní přání Jaromíra Jágra hrát v týmu New York Rangers

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze