Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žďár jede z technických důvodů ven

11 2003
Žďár nad Sázavou, Třebíč - Aniž si to uvědomili, diváci ve Žďáru nad Sázavou byli minulou středu na prvoligovém hokeji zřejmě naposledy. A možná nejen v této sezoně... Senátoři měli odehrát poslední zápas nadstavbové části na vlastním stadionu ve čtvrtek, utkání se však překvapivě uskuteční na ledě jejich soupeře z Opavy. Navíc už zítra, tedy den před oficiálním termínem 40. kola soutěže.

Z jakého důvodu se mužstvo, které ještě může vybojovat do play off, vzdalo v klíčovém duelu výhody domácího prostředí? "Oba kluby se dohodly, že chtějí hrát z technických důvodů v Opavě.

Dohrávku bych v životě nepovolil, ale předehrávku? Nevím, proč ji neumožnit, nevadí a nebrání ničemu," prohlásil šéf 1. ligy Stanislav Šampalík, který nemá obavy ani o regulérnost závěru soutěže. "Všichni ostatní už budou vědět, jak zápas dopadl," vypálil dvojsečný argument.

"Jaké technické důvody?" ptal se nevěřícně Bohumil Trávník, městský zastupitel a vedoucí zimního stadionu ve Žďáru. "U nás na zimáku žádné technické problémy, které by nedovolily utkání sehrát, rozhodně nejsou." To, že dějištěm utkání bude Opava, se dozvěděl přes média.

"Poslouchal jsem rádio, kde zrovna mluvil opavský manažer Brada. Říkal, že se bude hrát v Opavě. Volal jsem k nim na stadion a tam mi to potvrdili," divil se Trávník. Žďárští fandové tak přišli o možnost přijít na stadion s vědomím, že to může být sezonní derniéra. "Takovéhle loučení si lidé určitě nezasloužili,“ konstatoval Trávník.

Senátoři jsou v tabulce desátí. Pokud by Opavu porazili a Písek vyhrál v Třebíči, zajistili by si v hodině dvanácté účast v play off. Rvát se o postup ovšem budou na cizím kluzišti. Pokud se ještě o postup poprat chtějí. "Hrajeme v Opavě? Tak to je informace, kterou ještě oficiálně potvrzenou nemám. Jen vím, že se o tom jako o možnosti mluvilo," neskrýval překvapení kapitán týmu Pavel Nohel.

Změna termínu i pořadatelství duelu se nezamlouvá konkurenční Třebíči, která má ze tří týmů usilujících o poslední místo v elitní osmičce nejlepší pozici. "Je to podivné rozhodnutí. Hlavně nevím, kdo vše inicioval, ale údajně je to přání Žďáru," podotkl manažer Horácké Slavie Karel Čapek.  "Každopádně jsem rád, že máme postup ve vlastních rukách."

Na jednoduchou otázku "Proč se hraje v Opavě?" nikdo jasnou odpověď nedal. "Už čtyři týdny ležím v nemocnici a mám jen kusé zprávy. Slyšel jsem o tom, ale upřímně, nevidím v tom žádnou logiku," uvedl prezident HC Senators Petr Stoček.

Manažer klubu Petr Adamec, který Stočka zastupuje, se včera neobtěžoval reagovat na vyzvánění mobilu. "Nikdo z vedení nebere telefon ani mně. Nemůžu se nikomu dovolat," přiznal odpoledne Trávník.

Jako by už Senátoři ze Žďáru prchali. Nedávno se silně spekulovalo o tom, že klub už odprodal prvoligovou licenci Kometě Brno. "Podmínky ve Žďáru asi nesplňují jejich očekávání, podle všeho skutečně odcházejí," osmělil se říct Stoček.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze