Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zelenka: Všichni chceme pro Brno něco dokázat

15 2008
Brno - K hattricku neměl daleko. Pětatřicetiletý útočník brněnské Komety Jiří Zelenka konečně prokázal, proč je nejlepším střelcem v historii Sparty. Nejdříve si počkal na přihrávku na brankovišti a pak propálil brankáře Mladé Boleslavi od modré. A zadělal tak na výhru 4:0.

Vypadá to, že jste se střelecky probudil. Zatím jste při zakončení moc štěstí neměl, navíc v první šanci jste netrefil prázdnou bránu.
Já jsem to dostal od Tomáše Klimta v poslední moment. Už jsem to moc neviděl a dostal jsem to na bekhend, vůbec jsem to ani nečekal. Takže se to ode mě odpálilo jak od nějakého žáka. Hráč mých kvalit by to tam měl zasunout. Nepovedlo se, ale pak se povedly ty dvě další šance. Hlavně že jsme to vítězství vydřeli a stav je 2:1.

Na první gól jste si počkal na brankovišti, ale kde jste se vzal na modré při tom druhém gólu?
Máme sehrané nějaké signály, které nás trenér Kýhos naučil, takže chodíme skoro všechna pravá křídla na modrou na střelu.

Vypadalo to, že s Tomášem Klimtem jste si perfektně porozuměli. Tentokrát to bylo obzvlášť viditelné.
Jsem rád, že si na ledě vyhovíme. Ale všichni, kteří byli na ledě, tak bylo vidět, že něco chtějí dokázat pro Brno.

Čím to, že jste Boleslav tak přejeli? Čekali jste, že by to mohlo dopadnout tak jednoznačně?
Snadné to určitě nebylo, i když to skončilo 4:0. I v Boleslavi jsme to odehráli velmi dobře, ale to se od nás odklonilo štěstí a teď stálo při nás a věřím, že při nás bude stát dál.

I tak vypadala Boleslav v útoku hodně jalová...
Hráli, jak hráli. My jsme měli víc štěstí. A teď to může být úplně jiné, ale když budeme hrát takhle, tak věřím tomu, že je hodně potrápíme.

Nestrhne vás vysoká výhra k euforii v dalším zápase?
To ne, tady jsou mladí kluci a chtějí něco dokázat v hokeji. Vlítneme na to, jak jsme na to vlítli. A jinak to ani nejde, když je tady taková atmosféra. To by byla vražda vůči těm fanouškům, kteří nás povzbuzují.

Zaregistroval jste některé fanoušky, kteří byli přichystaní hodit vám čepici za hattrick?
Jo, s jedním jsem se tady skamarádil.Najdete na iDNES.czmobilní verze