Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zelenku už ve finském Espoo nechtějí

23 2001
Espoo - Finský klub Blues Espoo pokračuje ve vyhazování českých hráčů. Podle dnešního vydání deníku Sport se tým nejvyšší finské soutěže zbavil také útočníků Jiřího Zelenky a Filipa Turka, už dříve vyřadil obránce Lukáše Zíba. Informaci o tom, že Zelenka v Espoo skončil, ráno potvrdil sparťanský sportovní ředitel Miroslav Kuneš. Právě ve Spartě před tím útočník působil a teď není vyloučený jeho návrat. "Budeme o tom jednat. Vyjádřit bychom se měli koncem týdne," uvedl Kuneš.

"Mám zakázáno mluvit do novin. Ale to, jakým způsobem se chovají k Čechům, to nemá obdoby," popisoval Zelenka pro Sport poměry v klubu. "Je to výsměch."

Již dříve o divných praktikách mluvil s Kunešem, stěžoval si na chování trenérů. "Vůbec u něj nebyli čeští kluci oblíbení, dokonce je prý slovně napadal," vzpomněl Kuneš na dřívější rozhovor se Zelenkou. 

O jeho definitivním konci u týmu se dozvěděl včera v noci. "Teď uděláme na vedení poradu a domluvíme se na dalším postupu. O možném angažmá ve Spartě musíme hlavně mluvit s jeho agentem," dodal Kuneš.

V dosavadním průběhu finské ligy posbíral Zelenka pět bodů za tři góly a dvě nahrávky, v posledních zápasech už si ale nezahrál. Nesměl dokonce na led při trénincích, čas trávil v posilovně.

"Byli jsme se zeptat, proč nás vyhazují. Odpověď jsme ale nedostali. Navíc se ohromně divili, že za nimi vůbec chodíme. Ve Finsku to nejspíš není zvykem," láteří Zelenka.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze