Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ženy přinášejí štěstí, přijedou už v pátek

8 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Manželky, přítelkyně nebo rodinní příslušníci přijedou podpořit hokejisty do závěrečných bojů mistrovství světa. V Helsinkách přistanou v pátek ve 14.40, i když trenéři původně chtěli, aby ženy hráčů dorazily až v sobotu. "Vždycky, když tu byly holky, tak se vyhrálo," zdůrazňoval ale kapitán Reichel. "Nakonec jsem to udělali tak, že na ně budou mít hráči čas až po semifinále, to je v pořádku," uvedl reprezentační kouč Slavomír Lener. Utkání s Kanadou tak budou sledovat třeba paní Reichlová, Hejduková, Modrého otec s bratrem nebo Vrbatova přítelkyně Petra.

Po vítězství nad Ruskem v kabině řešili trenéři a hráči národního týmu otázku: vezmeme si do Finska manželky a přítelkyně? "Nakonec rozhodla pověrčivost," tvrdí Slavomír Lener.

Manželky hokejistů nechyběly na olympijském turnaji v Naganu, i když ty z "evropské" části týmu se do haly dostaly až v po skončení finálového zápasu.

Od té doby měli hráči jejich podporu všude tam, kde český tým získal zlatou medaili. Na šampionátu v roce 1998 příbuzní nebyli a Česko získalo "jen" bronz. Od roku 1999 se vždy, když tým prošel do semifinále, výlet zorganizoval. A jeho členové se pokaždé na konci objali s hokejisty, kteří měli na krku zlaté medaile.

"Manželky nám přinášejí štěstí," říká kapitán Robert Reichel. "Z praktických důvodů jsme si ale říkali, že by bylo lepší, aby se s hokejisty viděly až po zápase," usmál se kouč Lener, který se rovněž těší na svou paní. "Trošku jí to přeházelo plány, ale s tím se musí smířit," prohlásil hlavní trenér.

Útočník Radim Vrbata by si od přítelkyně po třinácti dnech finské hotelové kuchyně nejradši chtěl nechat přivézt řízek. "Ten by asi s bramborovým salátem brala většina kluků, i já," sbíhaly se sliny Lenerovi.

"Dneska jsem si s Petrou volal, ale dovezené to není ono, asi si ho dám až doma," těší se Vrbata. "Řízek, neřízek, hlavní je, že tady budou," prohlásil Milan Hejduk, který se svou paní Zlatkou žije už léta, ale nebýt administrativních záležitostí, asi by ještě nebyli oddáni. "Plánovali jsme to v létě, ale nakonec jsme se brali v listopadu. Bylo to kvůli pasu," vysvětluje.

Jeho tehdy ještě přítelkyni totiž vypršelo americké vízum a nemohla tak s Hejdukem zůstat v Denveru. Proto narychlo zorganizovali vdavky, u oltáře v Coloradu byli jen se dvěma svědky. "Stejně bychom se ale vzali, tak je to jedno," říká půlroční manžel Hejduk.

"Bůh ví, jestli to s námi nedopadne stejně, musíme si to pohlídat," směje se Vrbata. I ten plánuje, že si Petru vezme. "Ale až v budoucnu, nespěcháme na to," říká jedenadvacetiletý hokejista.

Skupina českých fanoušků ve Finsku vyroste příletem příbuzných a známých o dobrých třicet lidí. Snad jen David Výborný zůstane "na ocet", manželku nechal doma se synem. "Bylo to tak už v Petrohradu. A že by přijel táta? To ne, já bych nechtěl poslouchat ty jeho připomínky," říká o trenérovi Litvínova.

Manželky českých hokjejistů

Útočník Anson Carter se s výběrem Kanady připravuje na semifinále proti českému týmu.

Útočník Jaroslav Balaštík trénuje střelbu před semifinále MS.

Útočníci Radim Vrbata, Josef Vašíček, Milan Hejduk a obránce Tomáš Kaberle (zleva doprava) při tréninku, který vede reprezentační kouč Slavomír Lener.

Slavomír Lener udílí pokyny českým reprezentantům. Za ním stojí Jan Hlaváč, Milan Hejduk a David Výborný (v pozadí mezi nimi).

Reprezentační trenér Slavomír Lener vysvětluje svým svěřencům herní situace na tréninku před semifinále MS.

Kouč Slavomír Lener (vlevo) se svým asistentem Vladimírem Růžičkou mají před semifinále dobrou náladu.

I útočníci David Výborný (vlevo) a Milan Hejduk se na boj o medaile na MS těší.

Dva zkušení obránci - dva Jaroslavové - Modrý (vpravo) a Špaček se baví při přípravě na ledě.

Reprezentační gólman Roman Málek při jednom ze svých zákroků při tréninku na Kanadu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze