Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zíb dorážel na Jágra, Nazarov ho za to zbil

2 2004
Omsk, Praha - Zámořské manýry se rychle rozmáhají v konzervativní ruské lize. Český hokejista Lukáš Zíb z Permu všetečnou osobní obranou obtěžoval Jaromíra Jágra, eso Omsku, za což se na něj po skončení zápasu zezadu vrhnul Andrej Nazarov. Proslulý bitkař z NHL oběť před sebou hnal pěstmi. Praštil ho aspoň desetkrát.

Pondělní utkání posledního Permu s obhájcem titulu z Omsku skončilo nečekaně 2:2.

"Měl jsem za úkol střežit Jágra," řekl Zíb ruskému deníku Sport Express. "A když neudělal ani bod, znamená to, že jsem uspěl."

Jágr se v pátém střetnutí za Omsk prvně neprosadil v koncovce. Protivníci na něj začínají líčit podobné pasti jako v české extralize. Hlídači mají v Rusku lehčí roli, neboť mizerní sudí mnoho faulů promíjejí.

Zíb v závěru prodloužení přimáčkl Jágra na hrazení, útočník s číslem 68 se ohnal a srazil Zíbovi přilbu. Vzápětí zazněla závěrečná siréna.

"S Jágrem problém nebyl," pravil Zíb pro Sport Express. "Ten souboj u mantinelu vyplynul ze hry. A co říkám na výstup Nazarova? To nemá smysl komentovat."

Odkaz na videozáznam téhle potyčky naleznete ZDE.

Jágrovo angažmá je jinak pro ruské fanoušky totálním hitem. Po sobotní partii v Moskvě na CSKA, v němž dal tři góly, jej před východem z kabiny oblehly natěšené děti žadonící o podpis.

Reportéři až zbožně popisovali, kterak se jim nejdražší hokejista planety snažil vyhovět. Divili se, že se davem prodíral bez jediného bodyguarda.

"Nemohl jsem si pomoct a musel jsem Jágrovi zvednutým palcem ukázat, že je borec," líčil žurnalista v Sovětském sportu. "On nastoupil do autobusu a přes sklo mi mával."

Vtípky a častý úsměv českého vyslance na uzavřené a leckdy zamračené Rusy působí skvěle. I s novináři jedná docela vlídně.

"Oni se obávali, že je Jarda náfuka," řekl Jágrův osobní trenér Marian Jelínek. "Ale on se chová úplně normálně. To třeba Pavel Bure kolem sebe míval pět chlapů: Pozor, jde pan Bure!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze