Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Židlického mrzí, že od Lenera nedostal šanci

23 2004
Praha - Zklamáním skončila sezona pro hokejového obránce Marka Židlického. Nejproduktivnější český bek v NHL nehrál kvůli zranění za Nashville v play-off. A navíc ani tak zřejmě neměl šanci dostat se na mistrovství světa "Pan Lener mě celou sezonu nekontaktoval. Ani mi nenabídl šanci, abych se mohl o mistrovství poprat," řekl sedmadvacetiletý obránce poté, co v pátek přiletěl do Čech.

To vás asi hodně mrzelo.
Určitě. Nevím, co víc jsem pro to měl udělat. Před sezonou nebo během ní. Je jedno, kde hraju. Čtyři roky jsem byl ve Finsku, teď rok v Americe. Nemá to vůbec vliv na to, jestli bych byl pozvaný do týmu pro mistrovství. Ale záleží to vyloženě na trenérovi. Nevím, co jsem měl udělat víc proto, abych dostal pozvánku aspoň na jeden zápas. Myslím, že jsem neměl špatnou sezonu na to, aby mi trenér zavolal a dal šanci.
 
Teď vás trápilo i zranění. Co se vám vlastně v prvním zápase série s Detroitem stalo?
Měl jsem lehčí otřes mozku, ale nechtěli jsme o tom mluvit. Každý den jsem zkoušel jít na tréninku na led, ale po třiceti minutách mi nebylo dobře. Tak jsem měl volno (ironicky).
 
To pro vás muselo být těžké.
Určitě. Nashville poprvé postoupil do play-off, bylo to velmi důležité pro tým, pro vedení.
 
Sezony vám vyšla ohromně. jako nováček jste se stal nejproduktivnějším českým obráncem v lize. O tom jste před sezonou asi ani nesnil, že?
Určitě. Myslím, že jsem dostal hodně příležitostí, v přesilovkách, při všem. Odehrál jsem 82 zápasů.
 
Budete sledovat šampionát v televizi?
Klukům budu určitě fandit. Mám v týmu spoustu kamarádů. Hlavně aby byl dobrý tým a byla pohoda, protože tlak je velký vzhledem k domácímu prostředí.
 
Co vás teď čeká?
Teď budu určitě s rodinou, trochu se jim věnovat. Týden dva si odpočinu a potom začnu znovu trénovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze